Chorvátsko, ale bez húfov turistov. Neprebádané raje Jadranu, o ktorých si netušil

  • TOP miesta, kde sa nebudeš predierať davmi turistov
  • Existujú neprebádané raje, kde si dovolenku užiješ tak, akoby si sa ani nenachádzal v Európe
dovolenka kúpanie more jazerá
Unsplash/Owens
  • TOP miesta, kde sa nebudeš predierať davmi turistov
  • Existujú neprebádané raje, kde si dovolenku užiješ tak, akoby si sa ani nenachádzal v Európe

Chorvátsko v tohtoročnej sezóne dosť zdraželo, no mnoho Slovákov naň nedá dopustiť a stále je pre mnohých dovolenkovou destináciou číslo jeden. Zlá správa je, že je obľúbené u naozaj veľmi mnohých turistov a tak musíš počítať s tým, že na plážach sa budeš tlačiť s ďalšími turistami.

Dôvody sú jednoduché. Chorváti sú veľmi milí, prívetiví a priateľskí ľudia, ktorí sa pýšia svojou pohostinnosťou, žitím skutočného života a najmä bezprostrednosťou, čo je Slovákom veľmi sympatické.

Do jadranskej krajiny sa vieme dostať za pár hodín vlastným autom a na rozdiel od iných európskych dovolenkových destinácií je Chorvátsko finančne nenáročné.

Samozrejme, drvivá väčšina ľudí, ktorí sa rozhodnú pre dovolenku práve v Chorvátsku, siahnu po najdostupnejších a najviac ospevovaných lokalitách, ako napríklad Makarska, Split, Zadar, ostrov Krk, Baška Voda, prípadne docestujú až na úplný cíp Chorvátska, len aby videli čisté more s piesočnatou plážou v Dubrovníku.

Má to však háčik, ktorý spozoruješ hneď po príchode na najbližšiu pláž – takmer všade počuješ svoj rodný jazyk alebo jazyk našich bratov Čechov.

Ak chceš zažiť dovolenku, na ktorej nebudeš spoza každého ležadla počuť rýdzo krásnu slovenčinu či češtinu, naše tipy na neprebádané miesta sú vhodné práve pre teba.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Pointers Travel 🇭🇷 (@pointerstravel)

Ostrov Rab a jeho očarujúca zátoka

Ak nemáš chuť na preplnené pláže a chceš sa zžiť s obyvateľmi tohto mesta, ich zvykmi a tradíciami, ostrov Rab a jeho zátoky sú pre teba priam potechou.

Deviaty najväčší ostrov v Chorvátsku, nachádzajúci sa pod ostrovom Krk, teda na severe, je vhodný nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre tých, ktorí si chcú dovolenku užiť na turistikách, prechádzkach dlhými chodníkmi či ako športovú rekreáciu na bicykli. Na ostrov sa dostaneš pomocou trajektu, ktorý prechádza cez ostrov Krk.

Pre mnohých favoritov dlhých letných dní je tento ostrov ako stvorený, pretože sa môže pýšiť vysokým počtom hodín, počas ktorých tu svieti slnko. Taktiež je to ostrov, ktorý sa môže pýšiť zdravým bezprašným ovzduším.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Pravda.sk, Dugiotok.hr, telascica.hr

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá