Chceš sa vyhnúť masovým turistickým miestam? Na týchto nádherných ostrovoch davy ľudí nestretneš

  • Panenská príroda, ľudoprázdne pobrežia, pokoj a mier
  • Zisti, ktoré sú menej populárne, ale krásne európske ostrovy
západ slnka a žena sediaca pri bazéne
Unsplash/Francois Genon, Ana Azevedo
  • Panenská príroda, ľudoprázdne pobrežia, pokoj a mier
  • Zisti, ktoré sú menej populárne, ale krásne európske ostrovy

Pri pohľade na počasie a teplomer je každému jasné, že leto je už v plnom prúde, čo okrem iného znamená dovolenkový čas.

Po dvoch rokoch, kedy pandémia bránila, prinajmenšom väčšine z nás, cestovať v takej miere, ako by sme chceli, mnohí budú chcieť tento rok vycestovať čo najviac do zahraničia, keďže situácia s Covidom-19 je momentálne relatívne pokojná.

Hlavné turistické destinácie, ako napríklad Barcelona, Madrid, Sicília či chorvátske najznámejšie pláže, budú s najväčšou pravdepodobnosťou preplnené.

Práve kvôli tomu pre tých, ktorí uprednostňujú nevychodenejšie chodníčky s podstatne menším počtom ľudí, ale o to väčším pokojom, pripravil The Guardian zoznam, síce menej známych európskych ostrovov, ale nemenej krásnych a malebných ako tie najznámejšie dovolenkové destinácie.

Ak sa chcete vyhnúť Azúrovému pobrežiu, skúste Porquerolles

Keď sa povie letná dovolenka vo Francúzsku, väčšine asi napadne Azúrové pobrežie. Avšak, ak chcete niečo menej hektické, určite dajte šancu ostrovu Porquerolles, ktorý je jedným z Hyèrských ostrovov, čo je súostrovie v Stredozemnom mori.

Na tomto malebnom ostrove nie sú dovolené autá, preto jediná možnosť prepravy na ňom je peši alebo bicyklom. Najlepšie pláže, ako napríklad Plage d’Argent, sú pomerne plné počas hlavnej sezóny, ale inak sršia pokojom.

V krajine galského kohúta by ste našli aj ďalšie, menej známe miesto, a to Île de Batz v rámci obce Roscoff v regióne Bretónsko. Tento ostrov je nenápadný a aj preto ideálny pre rodiny. Ak sa odhodláte vyšliapať 198 schodov na ostrovnom majáku, ocitnete sa na vrchole a budete mať panoramatický výhľad na pobrežie. 

Tri destinácie zo Španielska

News Break píše o troch menej populárnych miestach aj v Španielsku. Prvým je ostrov Tabarca, ktorá je asi 35 kilometrov od mesta Alicante a jeho hlavnou atrakciou je voda, ktorá je taká priezračná, že bola vyhlásená za prvú národnú morskú rezerváciu.

Stačí len 50-minútový výlet na kompe a ocitnete sa na tomto ostrove, kde by ste autá taktiež hľadali len márne. 

Druhou alternatívou v tejto krajine na Pyrenejskom polostrove je maličký ostrovček La Graciosa, čo v preklade znamená pôvabná, pekná. Podobných čŕt s väčšinou preplnenými Kanárskymi ostrovmi je pramálo, v La Graciosa nie sú veľké davy, panuje tam pokoj a nie je tam počuť ani hluk automobilov. Taktiež sa pýši panenským pobrežím a piesočnými dunami.

The Guardian predstavil tretieho španielskeho zástupcu, ktorým je asi 10 kilometrov južne od Mallorcy ležiaca Cabrera. Tento ostrov má pestrú minulosť siahajúcu od berberských pirátov, cez španielskych vojakov až po francúzskych vojnových zajatcov. Dnes tam nájdete národný park s kaspickými čajkami, kormoránmi a jaštericami. 

Zdroje: The Guardian, News Break

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá