Chce­te si zaro­biť? Cor­ta­na vám odhad­ne výsled­ky zápa­sov!

Martin Kráľ / 8. februára 2015 / Business

Na minu­lo­roč­ný­ch maj­strov­stvá­ch sve­ta vo fut­ba­le vyhľa­dá­vač Mic­ro­sof­tu správ­ne odha­dol víťa­za v 15 z 16 zápa­sov play-off. S fut­ba­lom ale nepres­tá­va, doká­že totiž pred­po­ve­dať výsled­ky ame­ric­ké­ho NFL, ale aj toho tra­dič­né­ho európ­ske­ho fut­ba­lu v anglic­kej Pre­mie­re Lea­gue. Ak máte aktív­nu Cor­ta­nu na mobi­le, môže­te sa jej po novom spý­tať, kto pod­ľa nej vyhrá.

 

Cortana pritom využíva historických i aktuálnych objektívnych dát (tabuľky apod.), K tomu pridáva buzz zo správ a sociálnych sietí, tieto dáta spracuje, zamieša a podľa neznámeho vzorca vypľuje tipy. Cortana počuje na otázky typu:

PREDICT (insert team name) match
Who will win the match between (insert team name) and (insert team name)?
Will (insert team name) beat (insert team name)?

Ak Cortanu nemáte, môžete použiť webový Bing, ktorý s kľúčovými slovami "premier league Predictions" ukáže odhady výsledkov budúceho kola súťaže. Aktuálne napríklad tipuje, že v mestskom derby medzi Evertonom a Liverpoolom má Everton 35,8% šancu na víťazstvo, zatiaľ čo "Reds" 43,7%. V druhom derby verí viac Arsenalu (40,9%) než Tottenhamu (37%). A ak by vás zaujímal výsledok Čechova Chelsea, tak londýnsky klub má 49,3% šancu na výhru, zatiaľ čo rivali z Aston Villy len 15,7%.

Tak čo, idete si zarobiť prvé peniaze? :)

 

zdroj: windowscenral, geektime

Pridať komentár (0)