Chcete zbohatnúť? Štúdia ukázala, že najlepšie podmienky má krajina neďaleko Slovenska

  • Nová štúdia hodnotila 27 krajín na základe rôznych parametrov
  • Na prvom mieste sa umiestnila európska krajina
Švajčiarsko
Unsplash/Tim Trad
  • Nová štúdia hodnotila 27 krajín na základe rôznych parametrov
  • Na prvom mieste sa umiestnila európska krajina

V nedávnej štúdii od poradenskej spoločnosti Henley & Partners bolo Švajčiarsko označené za najlepšiu destináciu pre rodiny, ktoré sa snažia zabezpečiť bohatstvo pre svoje budúce generácie.

Správa Henley & Partners, ktorá dohliada aj na prestížny index pasov, predstavuje nový pohľad na to, ako kombinácia prvotriedneho vzdelávania a rozšírenej globálnej mobility môže otvoriť dvere k jedinečným možnostiam pre budúce generácie.

Spoločnosť tvrdí, že táto kombinácia pomáha rozvoju globálnych kontaktov, podpore kariérneho rastu a zlepšeniu ekonomickej mobility, čo zase prispieva k trvalej prosperite a akumulácii bohatstva počas celého života.

„Investovanie do vzdelania vášho dieťaťa je všeobecne uznávané ako jeden z najlepších spôsobov, ako ho pripraviť na úspech v neskoršom živote, pričom viaceré štúdie ukazujú, že osoby s terciárnym vzdelaním zarábajú približne o 50 % viac ako osoby so stredoškolským vzdelaním,“ uviedla Tess Wilkinson, riaditeľka Henley & Partners Education pre Bussines Standard.

Najlepšie krajiny pre rodiny

Index hodnotil 27 krajín na základe rôznych parametrov, ktoré zahŕňali kvalitu vzdelávania, potenciál príjmov, možnosti kariérneho rastu, kvalitu života, ekonomickú mobilitu a vyhliadky na zamestnanie.

Výsledky ukazujú, že Švajčiarsko je najlepšou krajinou v poskytovaní príležitostí rodinám, ktoré chcú dosiahnuť kariérny úspech a bohatstvo. So svojou 2-percentnou mierou nezamestnanosti ponúka stabilné zamestnanecké prostredie pre svojich obyvateľov. Navyše sa tu nachádza sedem z 250 najlepších svetových univerzít, čím sa stáva ideálnou voľbou pre rodiny hľadajúce prosperitu a svetlú budúcnosť pre svoje deti.

Na druhom mieste sa umiestnili Spojené štáty, ktoré sú atraktívne vďaka silnému trhu práce, rôznorodej ekonomike a prístupu k 46 popredným svetovým univerzitám, čo predstavuje príležitosti pre kariérny rast a akademickú excelentnosť.

Singapur, ktorý sa umiestnil na treťom mieste, predstavuje strategický uzol v rýchlo rastúcom ekonomickom regióne. S efektívnymi sektormi bankovníctva a inžinierstva ponúka rozmanité možnosti na akumuláciu bohatstva. Jednoduché vízové postupy zvyšujú jeho atraktivitu ako top destinácie pre rodiny.

Multigeneračné bohatstvo

Štúdia Henley & Partners zdôrazňuje význam výberu krajiny pre zabezpečenie prosperity svojich detí. Wilkinson upozorňuje na výrazné rozdiely v príjmoch, ktoré sú do veľkej miery ovplyvnené miestom bývania a práce.

„Ukazuje sa, že viac ako dve tretiny rozdielov v príjmoch medzi jednotlivcami na celom svete možno jednoducho pripísať krajine, v ktorej žijú a pracujú. Kombinácia akademikov svetovej triedy s príslušnými právami na pobyt alebo občianstvo na prístup k týmto lukratívnym pracovným trhom je kľúčová,“ povedala Wilkinson.

Presťahovanie do inej krajiny teda radikálne zvyšuje šance na úspech, pričom príklady ukazujú dramatický nárast príležitostí pri sťahovaní z krajín, ako sú Indonézia a India, do Spojených štátov alebo Švajčiarska. Je to viac než len zmena geografickej polohy, ide o strategické rozhodnutie pre zabezpečenie svojich detí.

Zdroje: Henley Gloval, Bussines Standard, Bussines Elites Africa

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá