Chystáš sa na Grape? Na týchto 10 vecí určite nezabudni!

  • Festival Grape nám klope na dvere a s ním prichádzajú aj dilemy, čo všetko si zbaliť a čo radšej nechať doma
  • Ak nechávaš prípravy na poslednú chvíľu, tento manuál povinnej výbavy určite oceníš
  • Balenie je často dosť otravná záležitosť, no s týmto festivalovým checklistom to zvládneš ľavou zadnou
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Festival Grape nám klope na dvere a s ním prichádzajú aj dilemy, čo všetko si zbaliť a čo radšej nechať doma
  • Ak nechávaš prípravy na poslednú chvíľu, tento manuál povinnej výbavy určite oceníš
  • Balenie je často dosť otravná záležitosť, no s týmto festivalovým checklistom to zvládneš ľavou zadnou

1. Peňaženka a vstupenka

Prvou must have vecou je určite peňaženka s dostatočným množstvom peňazí a doklady, ktoré by si mal nosiť stále so sebou a nenechať ich len tak pohodené v stane. Samozrejme, v peňaženke maj pripravenú vstupenku a kreditnú kartu. Na festivale ťa totiž čakajú aj bezhotovostné zóny. 

2. Stan, spacák, karimatka

Festival bez stanu nie je festival. Mysli však na svoje pohodlie. Investovať do kvalitného stanu sa vyplatí hlavne v nepriaznivom a daždivom počasí, ktoré je, dá sa povedať, prekliatím Grapeu. Pred chladom dobre izoluje kvalitná karimatka, najlepšie je siahnuť po nafukovacej. Ako v bavlnke sa dobre vyspíš v spacáku. Ubezpeč sa, že máš dostatok kolíkov. 

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

3. Gumáky a pršiplášť

Tento rok sa Grape festival nesie v znamení búrkového dresscodu. Nezabudni si teda pribaliť niečo vodovzdorné, ako štýlové gumáky, ktoré zladíš s akýmkoľvek outfitom, či pršiplášť. Dáždnik je nepraktický a na festivaloch často zakázaný. Vyzerá to však tak, že festivaloví bohovia tento rok Grapeu prajú, určite si teda do batohu hoď aj plavky!

4. Mobil s nabíjačkou

Festivalovou súčasťou, ktorú si určite nezabudnite, je mobil. Fotky, videá či storky bez neho nespravíš. Mysli však na to, že koncerty si ideš v prvom rade užiť, nie ich natáčať. Baterka musí vydržať, aj keď si si odskočil a potrebuješ nájsť svoju partiu. Staré dobré „Napravo od zvukára“ niekedy nestačí. 

5. Power banka

Ak je nabíjačkáreň ďaleko alebo sú v nej obrovské rady, pribaľ si radšej power banku. Jej kapacita vydrží niekoľko nabití a vie v núdzi vie byť naozaj nápomocná.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

6. Štýlové a pohodlné oblečenie

Letné festivaly bývajú často aj akousi módnou prehliadkou. Aj ty si môžeš bez problémov zbaliť extravagantné kúsky, ktoré by si si bežne neobliekol. Ak ale preferuješ štýlovosť a pohodlnosť, v zóne Pilsner Urquell ťa čaká limitovaná edícia tričiek s jedinečnými dizajnami, ktorých autormi sú traja šikovní slovenskí ilustrátori. Nejde o typické reklamné oblečenie, ale originálne výtvory. Časť z výťažku z predaja bude navyše venovaná VŠVU na podporu mladých ilustrátorov.

7. Vhodná obuv

Mysli na to, že počas festivalu nachodíš tisícky krokov, pohodlná obuv je teda základom. Vhodné sú topánky s hrubšími podrážkami, počas horúcich dní a vysokých teplôt zas oceníš šľapky či sandále. Mysli na to, že ich určite využiješ aj v sprche. 

8. Hygienické potreby

Ak sa chceš stále cítiť fresh a v pohode, nezabudni mať v batohu deodorant, zubnú kefku či dezinfekčný gél. O sprchový gél či šampón sa určite radi podelia kamoši, ak si však prinesieš svoje, ľutovať nebudeš. Vyprošťovák či tabletka od bolesti hlavy tiež nie sú na zahodenie. Samozrejme pribaľte aj uterák.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

9. Šiltovka, klobúk a okuliare

Doma si rozhodne nezabudni šiltovku alebo štýlový klobúčik. Zachránia ťa pred úpalom, zmoknutím, ale zároveň pod nich môžeš schovať vlasy, keď tvoj účes už nie je dokonalý a na umývanie nie je čas. Okuliare zase chránia zrak pred slnečnými lúčmi a určite ich oceníš aj pri silných reflektoroch. Ak si ich zabudneš doma, nezúfaj, hlavný partner festivalu Gambrinus sa o teba určite postará. 

10. Pitný režim

Na vstup so sklenenými fľašami zabudni. Všetko potrebné ale nájdeš vo vnútri festivalu. Okrem vody ťa celým festivalom bude sprevádzať aj pivo, a to hneď niekoľko značiek. Nepasterizované si môžeš užiť v Gambrinus Srdcovke, pivo do skla ti načapujú v Pilsner Urquell zóne. Dámy určite ocenia nové príchute Frisca a milovníci prírodného osvieženia zase nealko od Birellu.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech