Ciao, karanténa! V Taliansku opäť ožívajú centrá veľkých miest

  • Hlavné mesto aj Benátky sa postupne zapĺňajú ľuďmi
  • Taliansko prechádza do druhej uvoľňovacej fázy, bezpečnostné opatrenia však ostávajú
taliani
TASR,AP Photo/Emilio Morenatti
  • Hlavné mesto aj Benátky sa postupne zapĺňajú ľuďmi
  • Taliansko prechádza do druhej uvoľňovacej fázy, bezpečnostné opatrenia však ostávajú

Rúška na tvárach, opatrné stretnutia, bezpečnostné rozostupy. V Taliansku, ktoré bolo v jednom momente na prvom mieste v počte nakazených novým koronavírusom, sa život dostáva pomaly ale isto do normálu. Deväť týždňov plných zákazov a preventívnych opatrení je za nimi. Turistické destinácie vítajú domácich. Na turistov je zatiaľ ešte čas. Taliani si konečne užijú svoju krajinu a mestá. 

Ciao, karanténa!

Otvorili sa kaviarne, reštaurácie a aj letné terasy. V niektorých mestách sa za nedodržanie predpisov spojených s nosením ochranných rúšok udeľuje pokuta vo výške 350 eur. Francúzsko penalizuje obyvateľov miest pokutou 135 eur, ak nenosia ochrannú masku na verejnosti, v  mestskej hromadnej doprave, v obchodoch či pri fyzickom styku s iným človekom. 

Karanténa síce skončila, no ľudia ostávajú zahalení ochrannými prvkami a stránia sa jeden druhého. Slobodu pohybu však vítajú s nadšením.

 

Taliansko sa tak dnes posunulo do druhej uvoľňovacej fázy presne tak, ako to pred niekoľkými týždňami avizovalo. Na jeho konte za posledný deň svieti nízky počet nakazených.

Za nedeľu zaznamenali 174 úmrtí, čo je doposiaľ najnižšie číslo od 10. marca, kedy karanténa v krajine oficiálne vstúpila do platnosti. Taliani tlieskajú, tešia sa a veria, že život sa opäť rýchlo vráti do normálu a že všetci ostanú zdraví. 

V Taliansku dosiahol počet nakazených 211 938, z toho 29 079 zomrelo.Stalo sa tak treťou najviac postihnutou krajinou novým koronavírusom na svete.

Zdroje: euroweeklynews.com, TASR, dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK