Čína nehlási žiadne nové obete choroby COVID-19. V USA zaznamenali najnižší počet úmrtí za posledné takmer tri týždne

  • Čína už desiaty deň po sebe nehlási žiadny prípad úmrtia na nový koronavírus
  • Spojené štáty zaznamenali v piatok najnižší počet úmrtí na chorobu COVID-19 za posledné takmer tri týždne
trump Xi Jinping
TASR, TASR
  • Čína už desiaty deň po sebe nehlási žiadny prípad úmrtia na nový koronavírus
  • Spojené štáty zaznamenali v piatok najnižší počet úmrtí na chorobu COVID-19 za posledné takmer tri týždne

Čína už desiaty deň po sebe nehlási žiadny prípad úmrtia na nový koronavírus, informovala v sobotu agentúra AP. V sobotu bolo nahlásených 12 nových prípadov pozitívne testovaných osôb, z ktorých 11 pricestovalo zo zámoria a jeden prípad je komunitný prenos v provincii Chej-lung-ťiang hraničiacej s Ruskom.

Pre infekčnú chorobu COVID-19 zostáva v Číne hospitalizovaných 838 ľudí, zatiaľ čo ďalších 1000 ľudí prechádza izoláciou a monitorovaním, keďže je u nich podozrenie z nákazy, alebo majú pozitívny test na vírus, pričom nevykazujú žiadne príznaky, uviedla AP.

Čína, ktorá je všeobecne považovaná za zdroj globálnej pandémie choroby COVID-19, počas epidémie na svojom území zaznamenala 4632 úmrtí z 82.816 nakazených.

zdroj: TASR

V USA zaznamenali najnižší počet úmrtí za posledné takmer tri týždne

Spojené štáty zaznamenali v piatok najnižší počet úmrtí na chorobu COVID-19 za posledné takmer tri týždne. Vyplýva to z najnovšej bilancie vypracúvanej Univerzitou Johnsa Hopkinsa (JHU), podľa ktorej za 24 hodín do piatku 20.30 h miestneho času koronavírusu v USA podľahlo ďalších 1258 ľudí. Celkový počet obetí epidémie COVID-19 v USA tým stúpol na 51.017.

Ako v sobotu informovala agentúra AFP, napriek prudkému poklesu počtu obetí – z 3176 vo štvrtok na 1258 v piatok – odborníci v oblasti zdravotníctva upozornili, že na potvrdenie zostupného trendu bude potrebné trvalé zníženie počtu pozitívne testovaných i úmrtí.  

USA sú momentálne v rámci pandémie koronavírusu najviac zasiahnutou krajinou na svete – majú najviac obetí i nakazených. V počte úmrtí na 100.000 obyvateľov sú podľa JHU v prvej desiatke krajín na siedmom mieste (15,3), prvé je Belgicko (56,8).

V tejto situácii pritom začínajú už niektoré americké štáty ako Texas či Georgia uvoľňovať obmedzenia pohybu osôb a chystajú sa otvoriť určité podniky, pripomína AFP.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech