Čína nevypustila koronavírus do sveta úmyselne, hovorí Trump

  • Trump to oficiálne vyhlásil v rozhovore na Fox News
  • Vyjadril sa taktiež k Číne a údajnej invázii do Venezuely
Trump, USA
TASR/AP Photo/Alex Brandon
  • Trump to oficiálne vyhlásil v rozhovore na Fox News
  • Vyjadril sa taktiež k Číne a údajnej invázii do Venezuely

Trump to dnes vyhlásil v rozhovore s televíznou stanicou Fox News. Uviedol tiež, že on sám na protilátky proti súčasnej nákaze zatiaľ testovaný nebol, najskôr ale taký test čoskoro absolvuje, citovala z rozhovoru agentúra Reuters. Trump doplnil, že niektorí zamestnanci Bieleho domu budú v rámci opatrení proti šíreniu vírusu nosiť rúška. Už s tým podľa neho začali.

Biely dom vo štvrtok oznámil, že u jedného z Trumpových osobných asistentov bola potvrdená nákaza koronavírusom. Teraz americký prezident na otázku, či si tí, ktorí mu nosia jedlo, budú nanovo zakrývať tváre, uviedol, že títo zamestnanci Bieleho domu už začali rúška nosiť.

Trump Čínu nešetrí tvrdými výrokmi

Prezident Trump v posledných dňoch tvrdo útočil na Čínu, kde sa vírus vlani potvrdil prvýkrát, s tvrdením, že tamojšia vláda nesie za rozsah celosvetovej pandémie zodpovednosť. Tvrdí tiež, že Peking klame ohľadom svojich údajov novo nakazených, ktorých denne oznamuje v posledných týždňoch.

Komentoval aj údajnú inváziu Venezuely

Americký vodca sa tiež vyjadril aj k údajnému pokusu o námornú invázii, ktorej cieľom bolo zvrhnúť režim venezuelského prezidenta Nicolasa Madura. Zopakoval pritom, že americká vláda za touto akciou nestojí. „Nič o tom neviem. Domnievam sa, že vláda s tým nemá absolútne nič spoločné. Musím zistiť, čo sa stalo,“ vyhlásil Trump. „Ak by sme niekedy niečo urobili s Venezuelou, tak to nebude týmto spôsobom,“ dodal.

Venezuelská štátna televízia v posledných dňoch odvysielala priznanie jedného z Američanov, ktorého pred niekoľkými dňami zajala venezuelská armáda pri vylodení v krajine. Američan na videozázname tvrdí, že bol najatý floridskou firmou, aby na objednávku venezuelskej opozície dopravil do USA prezidenta Madura. Denník The Washington Post dnes zverejnil zmluvu, ktorú podľa ich zistení s firmou z Floridy uzavrela práve časť venezuelskej opozície. Agentúra Reuters k tomu uviedla, že pravosť dokumentu sa jej zatiaľ nepodarilo overiť.

 

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech