Čína pre vírus stavia novú nemocnicu extrémne rýchlym tempom, časozber ukazuje úžasné úsilie robotníkov

  • Desiatky strojov a štyri stavebné spoločnosti sa podieľajú na výstavbe dočasného centra pre liečbu koronavírusu
  • Nemocnica v mestre Wu-chan má byť hotová do týždňa
  • Poznáme už 2 800 prípadov nakazených nebezpečným vírusom
TASR
  • Desiatky strojov a štyri stavebné spoločnosti sa podieľajú na výstavbe dočasného centra pre liečbu koronavírusu
  • Nemocnica v mestre Wu-chan má byť hotová do týždňa
  • Poznáme už 2 800 prípadov nakazených nebezpečným vírusom

Rozšírenie koronavírusu v Číne si už vyžiadalo dramatické opatrenia. Čínske úrady sa zaviazali postaviť špecializovanú nemocnicu za 1 týždeň. Písali o tom viaceré médiá.

Záchranná inštitúcia ponesie názov Huoshenshan or Fire God Mountain Hospital a nachádzať sa bude priamo v epicentre vírusu – v meste Wu-chan.

Nemocnica má podľa Dailymail poskytnúť rovných 1 000 lôžok a špecializovať sa len na liečbu koronavírusu. Prvých pacientov má prijať už 3. februára.

Výstavba nemocnice za jeden týždeň si žiada rekordné tempo robotníkov. Čínska vláda do projektu zapojila rovno štyri stavebné spoločnosti, ktorých stavbári hrdlačia počas toho, ako zvyšok krajiny oslavuje Čínsky nový rok.

Presné čísla síce nie sú známe, no je očividné, že na expresnej výstavbe pracujú desiatky strojov a robotníkov. Práce postupujú extrémnym tempom.

Samozrejme, za týždeň sa nepostaví žiaden architektonický zázrak a stavba len modeluje bývalé dočasné nemocničné centrum, ktoré sa v roku 2003 postavilo v Pekingu v boji proti SARS, odlišnej forme koronavírusu.

Okrem tejto nemocnice Čína tiež aktívne buduje ďalšie tri, i keď pomalším tempom. V provincii Henan úrady nariadili robotníkom prestavať aktuálnu nemocnicu na centrum pre liečbu koronavírusu do 2 dní.

Koronavírus podľa aktuálnych informácií nakazil už vyše 2 800 ľudí v 14 krajinách a vyžiadal si už 81 obetí. Experti sa boja, že by mohlo byť nakazených už vyše 100 000 ľudí. Čínske úrady nedávno oznámili, že schopnosť šírenia vírusu sa zosilňuje.

Čítaj viac TU>>Môžeš cestovať, ak je riziko koronavírusu všade naokolo? Na toto by si si mal dávať pozor

Čínske mesto Wu-chan je aktuálne pod karanténou a nikto ho nesmie opustiť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @coronavirusnews,

Zdroj: bbc.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá