Clique je nový luxusný bratislavský bar. Zamat, lesk a dobré drinky od majiteľa Mareka Fašianga

  • Veľká otváračka nového luxusného baru, ktoré je zároveň aj bistrom, sa konala včera večer na pasáži pred Euroveou
  • Clique sľubuje nákazlivú atmosféru, dobrú gastronómiu a signature kokteily
clique
Instagram/Clique, Jan Studio
  • Veľká otváračka nového luxusného baru, ktoré je zároveň aj bistrom, sa konala včera večer na pasáži pred Euroveou
  • Clique sľubuje nákazlivú atmosféru, dobrú gastronómiu a signature kokteily

Na nábreží Dunaja včera otvorili ďalší podnik. Volá si Clique a jeho koncept a charakter je ťažko porovnateľný s inými bratislavskými barmi. Dá sa možno zhrnúť do dvoch slov. Glam Hollywood. Stojí za ním herec Marek Fašiang, ktorý okrem iného podniká práve v kaviarenskom segmente. Jeho partnermi sú Tomáš a Lukáš Kostelničákovci.

Sľubujú nákazlivú atmosféru a luxusný zážitok

Zamatové kreslá, mramorové stolíky, pozlátený príbor, tmavé steny a veľa veľa zelene. Hoci je na pasáži pri Eurovei množstvo zaujímavých podnikov, tento trochu vyčnieva z davu. Majiteľ Marek Fašiang, ktorý včera ukončil prípravy a dolaďovanie interiéru a konečne otvoril brány pre všetkých nedočkavých, chcel vytvoriť miesto, ktoré má charakter a pritiahne špecifickú klientelu. 

zdroj: Instagram Clique

zdroj: Instagram Clique

zdroj: Signature drinky v Cliue. Foto: Instagram bar_code_collective

Preto jeho luxusný podnik sľubuje neopakovateľnú atmosféru a live DJ´s, ktorý je barom a zároveň aj reštauráciou. Okrem kokteilov a známych drinkov v netradičnom prevedení, tu nájdeš aj super ponuku jedál s lákavým vizuálom a chuťou. 

Interiér nemá chybu. Atraktivita spočíva v presvetlenom priestore, ktorý je aj napriek tmavému nábytku, miernemu svetlu a barovej atmosfére, priznaný. Veľké terasové okná s výhľadom na Dunaj a pasáž sú priamym predĺžením terasy. 

Lampy, mozaiková podlaha, vankúše, deky a koberce, to všetko je presným opakom sterility priestoru. Do Clique sa chceš vracať. 

Tento podnik sa bude radiť do trojky toho najlepšieho, čo v Bratislave máme. 

Za dizajnom interiéru stojí Jam Studio, ktoré má veľmi výrazný rukopis. Dizajnéri spolupracujú s Fašiangom už dlho, a ich rukopis je viditeľný aj v iných jeho kaviarňach v Bratislave.  

Marek Fašiang je majiteľom, ktorého okom a súhlasným prikývnutím musí prejsť všetko. Aj menu do Clique vyberal a zostavoval spolu s kuchármi.

Podnik otvorili tesne po najväčšej kríze za posledné roky, ktorej najväčší dopad by mali podnikatelia pocítiť o niekoľko mesiacov. Nikto nevie, do čoho sa ľudia rozhodnú investovať po koronakríze. Sám Fašiang si je vedomý, že možno sa nestane to, po čom najviac túžia, že všetci vybehnú do mesta na kávu s priateľmi, ale práve naopak, budú šetriť. Včera večer to však vyzeralo tak, že Bratislavčania sa chcú baviť a užívať si všetky benefity návratu k normálnemu životu. Clique bol plný na prasknutie. 

Viac foto nájdeš na Instagrame

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech