„Človek človeku“ už nebudeš môcť používať len tak. Andrej Danko požiadal o ochrannú známku

  • Vizuál Ikonického výroku Andreja Danka „Človek človeku“ bude mať zrejme ochrannú známku
  • Predseda parlamentu o ňu požiadal na patentovom úrade
Andrej Danko/ TASR
Tasr_Pixabay
  • Vizuál Ikonického výroku Andreja Danka „Človek človeku“ bude mať zrejme ochrannú známku
  • Predseda parlamentu o ňu požiadal na patentovom úrade

Aktualizované 26.8.2019: Pravosť žiadostio ochrannú známku potvrdil aj Patentový úrad SR. „Prihláška ochrannej známky č. POZ 1794-2019 bola podaná na Úrad priemyselného vlastníctva dňa 19.8.2019 a v predmetnej veci bolo začaté konanie o podanej prihláške. Predmetom prieskumu zo strany ÚPV SR je momentálne splnenie formálnych náležitosti prihlášky. V prípade, že tieto budú splnené, podaná prihláška bude predmetom vecného prieskumu a následne ÚPV SR v predmetnej prihláške rozhodne.“ 

Po opaľovacích krémoch, hliadke, ktorá verejnosť informuje o dovolenkových poukazoch a stožiari, sa predseda parlamentu Andrej Danko rozhodol „privlastniť si“ vizuál svojho najznámejšieho výroku. Patentový úrad požiadal o ochrannú známku na jeho najznámejší výrok „Človek človeku“. Informoval o tom Denník N a následne informáciu prebral aj satirický portál Zomri.

V prípade, ak Danko ochrannú známku získa, vizuál tohto slovného spojenia sa stane výlučne jeho vlastníctvom a nebude sa môcť voľne používať. Informovali sme sa aj na patentovom úrade, či vizuálu skutočne pridelia ochrannú známku, ktorý jej podanie potvrdil: Informácie o podaní prihlášky potvrdil aj patentový úrad. „Prihláška ochrannej známky č. POZ 1794-2019 bola podaná na Úrad priemyselného vlastníctva dňa 19.8.2019 a v predmetnej veci bolo začaté konanie o podanej prihláške. Predmetom prieskumu zo strany ÚPV SR je momentálne splnenie formálnych náležitosti prihlášky. V prípade, že tieto budú splnené, podaná prihláška bude predmetom vecného prieskumu a následne ÚPV SR v predmetnej prihláške rozhodne,“ vyjadril sa hovorca pre redakciu StartitUp.sk

Citát, ktorý zľudovel a na Slovensku ho pozná snáď každý, predniesol pri spomienkovej slávnosti venovanej obetiam Holokaustu.

„Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku. Ale žiaden iný človek nedokáže rozdať toľko zla, poníženia a urážok inému, je to dané len nám ľuďom,“ povedal Andrej Danko.

Satirická stránka jeho snahu o ochrannú známku nenechala bez povšimnutia a vytvorila svoj vlastný mém.

Leto plné zábavy

Už začiatkom leta sme ťa informovali, že Andrej Danko má vlastný merch v podobe opaľovacieho krému. Ten pod názvom Človek človeku distribuoval po slovenských jazerách a kúpaliskách pomocou letnej hliadky. Letná hliadka by sa ľudí mala pýtať na ich názory, ale aj na to, čo ich trápi a čo potrebujú. „Počas letných prázdnin sa už po štvrtýkrát budeme vidieť všade na Slovensku. Letná hliadka odštartuje na Kysuciach,” oznámila strana.

Viac si môžeš prečítať tu>>Danko spúšťa vlastný „merch”: Opaľovací krém s názvom Človek Človeku 

☀️💦Leto je plné zábavy a hier. Dúfame, že náš krém Vás poteší na kúpaliskách alebo festivaloch. Naša letná hliadka sa rozširuje na tri vozidlá. 😀🚗🚗🚗

Gepostet von Andrej Danko – predseda SNS am Dienstag, 23. Juli 2019

Stožiar pred parlamentom

Medzitým si kapitán Danko stihol pomyselne zmerať sily s našimi južnými susedmi. Rozhodol sa, že náš stožiar musí byť väčší ako ten, ktorý majú v Budapešti. Ľud opäť využil príležitosť a využil jeho príspevkovú akciu, nakoľko realizácia tohto projektu vzbudila veľký záujem.

Kancelária Národnej rady dokonca pristúpila k zverejneniu čísla účtu a tiež podmienok, ktoré musí potenciálny darca splniť, aby mohol na stožiar prispieť. Intenzita darcovských príspevkov podľa SNS bola už po pár dňoch taká vysoká, že strana sa neobávala, že by náklady na stožiar nedokázala pokryť.

Napriek zverejneným podmienkam, nie každý účastník sa ich rozhodol rešpektovať. Na účet NR SR začali Slováci posielať symbolické finančné dary, ku ktorým pridávajú aj ironické poznámky či Dankove výroky. „Nech je z diaľky vidno, že za predsedu parlamentu máme toho najväčšieho … ,“ napísal do poznámky pre príjemcu Andrej.

Viac čítaj TU>>>Slováci sa vo veľkom skladajú na Dankov stožiar, posielajú centy a ironické odkazy

Skúška nám vyšla.👍🏻🇸🇰 Pozývame Vás na premiéru už 1. septembra, na Deň Ústavy SR, kedy bude vlajka slávnostne vztyčená. 🙂

Gepostet von Andrej Danko – predseda SNS am Mittwoch, 14. August 2019

 

Zdroj: Citáty slávnych osobností, Denník N, Facebook Zomri

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech