COVID-19 poplach, mesto Čadca uzavrie školy, športoviská aj Dom kultúry

  • Mesto Čadca uzavrie od piatka (26. 6.) základné a materské školy, športové zariadenia, mestskú plaváreň aj Dom kultúry
  • O opatreniach informovalo mesto na svojej internetovej stránke
AktualneSIU
  • Mesto Čadca uzavrie od piatka (26. 6.) základné a materské školy, športové zariadenia, mestskú plaváreň aj Dom kultúry
  • O opatreniach informovalo mesto na svojej internetovej stránke

Od 26. júna budú v Čadci zatvorené základné a materské školy a fungovať nebude ani mestská plaváreň. Čadčianska samospráva na základe odporúčania krízového štábu prijala preventívne opatrenia s ohľadom na súčasnú zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v regióne. O opatreniach informovalo mesto na svojej internetovej stránke.

„Od 26. júna zatvárame základné školy na území mesta a prevádzku MŠ Fraňa Kráľa, MŠ Janka Kráľa, MŠ Horelica, MŠ Podzávoz. Zastavujú sa taktiež letné aktivity Centra voľného času. Rovnako zatvárame Dom kultúry v Čadci, pozastavená je činnosť kina, krúžkov, kurzov, cvičení ako aj nácvikov súborov do odvolania,“ uviedla samospráva.

Vývoj pandémie v Európe sa po uvoľnení opatrení zhoršil, varuje WHO

Zajtrajším dňom bude zatvorená aj mestská plaváreň, pričom otvorenie letného kúpaliska sa predbežne posúva na 6. júla. „Termín sa môže meniť podľa vývoja epidemiologickej situácie v okrese Čadca, prípadne podľa usmernenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ),“ upozorňuje radnica.

Sprísnené hygienické opatrenia zaviedli aj na mestskom úrade. „Vstup osôb bude koordinovať pracovník mestskej polície, vstup bude povolený len s rúškom a každý návštevník má povinnosť použiť dezinfekciu. Chceme poprosiť občanov, ak to nie je naozaj nevyhnutné, nenavštevujte úrady na území mesta a využite možnosti elektronického vybavovania,“ dodala samospráva.

Ohniská nákazy vo svojej územnej pôsobnosti RÚVZ so sídlom v Čadci identifikoval a monitoruje ich. Hygienici odoberajú vzorky na diagnostiku ochorenia Covid-19, preto úrad predpokladá, že počet potvrdených prípadov sa bude v regióne zvyšovať. Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková informovala, že k 25. júnu eviduje RÚVZ v Čadci celkovo 25 potvrdených prípadov koronavírusu.

Aktualizujeme.

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech