COVID automat: Zelená z mapy takmer vymizne. Nezaočkovaní to budú mať vo väčšine okresov ťažšie

  • Nové rozdelenie platné od pondelka 27. septembra vymaže z mapy až na jeden okres všetku zelenú
  • Okresy čakajú prísnejšie opatrenia, nezaočkovaní sa bez testu do viacerých obchodov a reštaurácií nedostanú
India, koronavírus
TASR/Peter Byrne/PA via AP
  • Nové rozdelenie platné od pondelka 27. septembra vymaže z mapy až na jeden okres všetku zelenú
  • Okresy čakajú prísnejšie opatrenia, nezaočkovaní sa bez testu do viacerých obchodov a reštaurácií nedostanú

V zelenej fáze sa v poslednom týždni nachádzali 4 okresy, od pondelka 27. septembra v nej však ostane už len Dunajská Streda. Okresy Medzilaborce, Poltár a Pezinok sa preradia do oranžovej, a teda druhej najmiernejšej fázy, informuje Denník N.

V bordovej dôjde k obmedzeniu pohybu, zákaz vychádzania bude pre ľudí v bordových okresoch platiť od 21.00 do 5.00. h. Vyhlasovať núdzový stav zatiaľ podľa ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského neho nie je potrebné.

Pre červené okresy je už platné aj obmedzenie nezaočkovaných osôb bez preukázania sa negatívnym výsledkom testu. Bez neho sa nedostanú do plavární, posilňovní, reštaurácií vrátane terás, divadiel či kín. Mnohé z prevádzok zároveň zaviedli tieto opatrenia už v oranžovej fáze, preto je v prípade neočkovanej osoby nevyhnutné pri návšteve podobných zariadení a prevádzok overiť si jej zvolený systém fungovania, a to buď vstup len pre očkovaných alebo OTP.

Aktuálne rozdelenie platné od 27. septembra

zelená fáza: Dunajská Streda

oranžová fáza: Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava I, Bratislava II, Bratislava III, Bratislava IV, Bratislava V, Detva, Galanta, Hlohovec, Kežmarok, Komárno, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Šaľa, Senec, Stropkov, Topoľčany, Trnava, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom, Zvolen.

červená fáza: Bánovce nad Bebravou, Brezno, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Košice I, Košice II, Košice III, Košice IV, Košice – okolie, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Martin, Myjava, Námestovo, Nitra,Poprad, Prešov, Revúca, Ružomberok, Sabinov, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Svidník, Trebišov, Trenčín, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žilina, Zlaté Moravce.

bordová fáza: Bardejov, Krupina, Rožňava, Skalica, Stará Ľubovňa.

Zdroje: Denník N, Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech