Messi a Ronaldo zarábajú nekresťansky. Miliónové ročné zárobky by stačili bežnému Slovákovi aj na celý život

  • Počas prestupového obdobia sa toho udialo veľa
  • Dve futbalové legendy podpísali zmluvy v nových kluboch
  • Lionel Messi a Cristiano Ronaldo sú ostro sledovaní od začiatku augusta
  • Najnovšie informácie však poukazujú na to, že Cristiano vo viacerých hľadiskách predbehol Argentínčana Lionela
Cristiano Ronaldo a Lionel Messi
Cristiano Ronaldo a Lionel Messi, TASR/Peter Klaunzer/Keystone via AP, TASR/AP Photo/Natacha Pisarenko, Pool
  • Počas prestupového obdobia sa toho udialo veľa
  • Dve futbalové legendy podpísali zmluvy v nových kluboch
  • Lionel Messi a Cristiano Ronaldo sú ostro sledovaní od začiatku augusta
  • Najnovšie informácie však poukazujú na to, že Cristiano vo viacerých hľadiskách predbehol Argentínčana Lionela

Časopis Forbes uverejnil top 10 najviac zarábajúcich futbalistov tejto sezóny. Na prvom mieste skončil Cristiano Ronaldo, ktorý má zarobiť 125 miliónov dolárov. Na druhej priečke v tabuľke sa umiestnil Lionel Messi, ktorý zarába 110 miliónov dolárov. 

Tretím najlepšie zarábajúcim futbalistom je 29-ročný Neymar s 95 miliónmi dolárov. Za ním sa nachádza Kylian Mbappe s 43 miliónmi. Po ňom nasleduje Mohamed Salah z Liverpoolu, ktorý sa môže pýšiť zárobkom 41 miliónov dolárov. 

zdroj: TASR/AP Photo/Thibault Camus

Aj Robert Lewandowski sa dostal do prvej desiatky najviac zarábajúcich futbalistov. V Bayerne zarába 35 miliónov dolárov a zmluva mu končí o dva roky. Okrem toho sa uchádza aj o titul najlepšieho hráča na svete. Tiež spolupracuje s Huawei, Heaed & Shoulders, Nike a má aj svoju značku oblečenia RL9. V Andreasa Iniestu, Paula Pogbu, Garetha Balea či Edena Hazarda.

zdroj: TASR/Justin Setterfield/Pool Via AP

Nielen futbalisti zarábajú enormné množstvo peňazí. Roger Federer dostáva na svoj účet 90 miliónov dolárov, LeBron James zarába 65 miliónov dolárov a Tiger Woods o päť menej. 

V auguste prestúpil aj Messi, aj Ronaldo

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi sú v súčasnosti dve najpreberanejšie mená v športe na celom svete. Médiá ostro sledujú ich súkromie a neustále ich porovnávajú.

V prestupovom období sa stalo viacero udalostí, ktoré zmenili futbalovú históriu. Cristiano Ronaldo z Juventusu prestúpil do Manchestru United. Lionel Messi zase vymenil dres FC Barcelony za Paríž Saint–Germain. 

Messi so sebou do PSG priniesol aj finančný obnos

Oboch futbalistov sme už viackrát preberali aj v našich článkoch. Lionel Messi prestupoval na začiatku augusta a už vtedy do klubovej kasy priniesol nemálo peňazí. 

zdroj: TASR/AP Photo/Francois Mori

Argentínska športová reportérka Veronica Brunati na Twitteri napísala, že parížsky veľkoklub už predal 832-tisíc dresov s číslom 30 a menom Lionel Messi. A to by znamenalo príjem prevyšujúci 10 miliónov eur behom 24-hodín, informovala SITA.

Ronaldo prestup prežíva emotívne doteraz

Do detailov sme prebrali aj Ronaldov prestup. Ten podpísal zmluvu v posledný augustový deň a vrátil sa do ManU po 12. rokoch. Svoj príchod do Manchestru emotívne prežíva doteraz a na sociálnych sieťach neustále zverejňuje rôzne srdcervúce statusy. 

cristiano ronaldo
zdroj: TASR/AP/Jon Super

„Manchester United mal vždy v mojom srdci výnimočné miesto. Som unesený množstvom pozitívnych správ, ktoré dom dostal od piatkového oznámenia môjho návratu do tohto klubu. Nemôžem sa dočkať chvíle, keď si opäť zahrám pred zaplneným Old Traffordom a uvidíme sa s fanúšikmi. Dúfam, že nás spolu čaká úspešná sezóna,“ povedal Cristiano Ronaldo hneď po podpísaní zmluvy, o čom taktiež informovala SITA.

Ronaldo zarába viac ako Messi

Klub Manchester United Cristianovi Ronaldovi zabezpečil vysokú finančnú podporu. Jeho prestup tak spôsobil aj to, že preskočil svojho veľkého rivala Lionela Messiho a stal sa najlepšie zarábajúcim futbalistom tohto roka. 

zdroj: TASR/AP Photo/Andres Kudacki

Portál 90min uvádza, že 36-ročný útočník v sezóne 2021/2022 zarobil približne 91,5 milióna libier pred zdanením. Z toho 51,25 milióna libier pochádza z jeho platu a bonusov za návrat do Anglicka.

Lionel Messi, ktorý opustil Barcelonu a presťahoval sa do hlavného mesta Francúzska, zarába 80,5 milióna libier. 

Predbehol ho aj na Instagrame

Fenomenálni futbalisti sa okrem pôsobenia v kluboch venujú aj rôznym iným činnostiam. Na Instagrame majú milióny sledovateľov.

Okrem toho sa zaoberajú aj rôznymi spoluprácami so športovými značkami. Ronaldo si zarába aj prostredníctvom osobných odporúčaní a partnerstiev a zo spolupráce s Herbalife, Nike, Clear a svojho rozširujúceho portfólia značky CR7, ktoré obsahuje obchod so spodnou bielizňou, okuliarmi, telocvičňami, parfumami a tak ďalej. 

zdroj: TASR/AP Photo/Andres Kudacki

Messi podľa Forbes spolupracuje aj so značkou hodiniek Jacobs & Co., s Adidas, Pepsi a Budweiser. Od týchto spoločností spolu dostáva 35 miliónov dolárov.

Zdá sa, že aj na Instagrame je populárnejší portugalský futbalista. V počte followerov Cristiano predbehol Argentínčana Lionela. Ronalda sleduje vyše 300 miliónov ľudí, zatiaľ čo Messiho takmer o milión menej. 

Zdroje: SITA, 90min, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech