Ronaldo si po prestupe k Červeným diablom vylial srdce: Sir Alex, toto je pre vás, napísal trénerovi

  • O prestupe a zároveň o návrate Cristiana Ronalda do Manchesteru United sa už hovorí dlhšiu dobu
  • Len dnes však elitný futbalový útočník podpísal zmluvu. Prestup sa vyčíslil na neuveriteľných 15 miliónov eur, s 8 miliónovým prípadným bonusom
  • Hneď po podpise futbalista na svojej facebookovej stránke zverejnil srdcervúci odkaz venovaný trénerovi jeho budúceho mužstva
Cristiano Ronaldo podpísal zmluvu
Cristiano Ronaldo podpísal zmluvu, TASR/AP
  • O prestupe a zároveň o návrate Cristiana Ronalda do Manchesteru United sa už hovorí dlhšiu dobu
  • Len dnes však elitný futbalový útočník podpísal zmluvu. Prestup sa vyčíslil na neuveriteľných 15 miliónov eur, s 8 miliónovým prípadným bonusom
  • Hneď po podpise futbalista na svojej facebookovej stránke zverejnil srdcervúci odkaz venovaný trénerovi jeho budúceho mužstva

Cristiano Ronaldo za Manchester United odohral 292 zápasov a skóroval v nich 118-krát. Angličanom trikrát pomohol k titulu v Premier League a tiež v Lige majstrov. Zvyšné štyri sezóny strávil v Juventuse Turín, predtým pôsobil aj v Reale Madrid. 

zdroj: Argentínsky futbalista Lionel Messi (Argentína) a Portugalčan Cristiano Ronaldo/TASR

Drahý utorkový podpis zmluvy

Portugalský futbalista práve dnes podpísal dvojročnú zmluvu s opciou na ďalší rok. Oficiálne sa teda zavŕšil návrat Cristiana Ronalda do Manchestru United. Stalo sa tak po dvanástich rokoch. 

Juventus Turín a Manchester United sa formálne dohodli na odstupe futbalistu na sume 15 miliónov eur. Ak sa však splnia určité podmienky, poplatok môže byť zvýšený o ďalších osem miliónov eur na bonusoch. 

Cristiano je unesený

Útočník sa k tímu pripojí po súčasnom dvojzápase kvalifikácie majstrovstiev sveta. Jeho rodné Portugalsko v ňom nastúpi na domáci trávnik proti Írsku a v Azerbajdžane. Potom ho čaká stretnutie proti Kataru. Futbalista tak bude mať hneď tri šance presadiť sa. 

„Manchester United mal vždy v mojom srdci výnimočné miesto. Som unesený množstvom pozitívnych správ, ktoré dom dostal od piatkového oznámenia môjho návratu do tohto klubu. Nemôžem sa dočkať chvíle, keď si opäť zahrám pred zaplneným Old Traffordom a uvidíme sa s fanúšikmi. Dúfam, že nás spolu čaká úspešná sezóna,“ povedal Cristiano Ronaldo. 

cristiano ronaldo
zdroj: TASR/AP/Jon Super

Odkaz trénerovi

Elitný futbalista práve dnes na svojej facebookovej stránke zverejnil srdcervúci odkaz, v ktorom vyznáva svoju lásku Manchesteru, priznáva, že sa mu splnil sen a je veľmi šťastný. Slová v príspevku boli venované priamo trénerovi Cristianovho nastávajúceho tímu, Alexovi Fergusonovi. 

„Každý, kto ma pozná, vie o mojej nekonečnej láske k Manchesteru United. Roky, ktoré som strávil v tomto klube, kde som absolvoval úžasnú cestu, sa zapísali zlatými písmenami do histórie tejto skvelej a úžasnej inštitúcie.

Nedokážem ani popísať svoje pocity práve teraz, keď vidím, že môj návrat na Old Trafford je celosvetovo známy. Je to ako splnený sen, po všetkom tom čase, kedy som sa sem chcel vracať hrať proti Manchestru. Sme zjednotení, a dokonca aj ako súperi, sme vždy cítili takú lásku a rešpekt od priaznivcov na tribúnach. Toto je absolútne stopercentná vec, o ktorej sa sníva!

Moja prvá domáca liga, môj prvý pohár, moja prvá výzva portugalskému národnému tímu, moja prvá Liga majstrov, moja prvá zlatá kopačka a môj prvý Ballon d ‚Or. Všetko sa zrodilo z tohto špeciálneho spojenia medzi mnou a Červenými diablami. História sa zapísala do minulosti a história sa bude písať ešte raz! Máš moje slovo!

Som priamo tu!
Som späť tam, kam patrím!
Nech sa to stane ešte raz!

PS – Sir Alex, toto je pre vás…“

Everyone who knows me, knows about my never ending love for Manchester United. The years I spent in this club where…

Posted by Cristiano Ronaldo on Tuesday, August 31, 2021

Zdroj: SITA 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie