Cviky na brucho ti nepomôžu. Slovenský tréner odhalil návod, ako efektívne schudnúť z problémových partií

  • Ľudia si koledujú o zdravotné problémy kvôli nesprávnym brušákom
  • Prečo podľa odborníka nie je správne cvičiť len brucho?
  • Videonávod na vhodné cviky
Ženy najčastejšie robia len brušáky
Ženy najčastejšie robia len brušáky, Freepik/yanalya
  • Ľudia si koledujú o zdravotné problémy kvôli nesprávnym brušákom
  • Prečo podľa odborníka nie je správne cvičiť len brucho?
  • Videonávod na vhodné cviky

Kto by nechcel mať štíhly pás a ploché brucho? V dobe, keď sociálne siete dominujú svetu, na teba všade vyskakujú fotky dokonalých tiel a vypracovaných postáv. V snahe dosiahnuť perfektnú postavu sa väčšina ľudí upína len na jedno: potrebujem schudnúť z brucha.

Mnohí si naozaj myslia, že to takto funguje, a keď sa zamerajú na jednu časť tela a budú na nej tvrdo makať, príde výsledok. Opak je ale pravdou. Realita je oveľa zložitejšia a táto zameranosť len na odstránenie brušného tuku môže viesť k frustrácii a sklamaniu pri dosahovaní vytúžených cieľov v oblasti chudnutia.

V prvom rade je nevyhnutné pochopiť, že schudnúť len z jednej partie tela, napríklad z brucha, je mýtus. Niektoré cviky síce môžu posilniť a vyformovať konkrétne svaly, ale len málo prispievajú k priamemu spaľovaniu tuku v cieľovej oblasti.

„K úbytku tuku dochádza v celom tele v dôsledku kalorického deficitu, pri ktorom spáliš viac kalórií, ako spotrebuješ. Tento proces ovplyvňujú rôzne faktory vrátane genetiky, hormónov, stravy a celkového životného štýlu. Kalorický deficit môžeme docieliť zvýšením výdaja, čiže tréningom alebo diétou, a najlepšia je kombinácia týchto dvoch faktorov,“ vysvetľuje tréner Adam Šimonič z Golem Clubu.

Brucho je najčastejšou oblasťou, kde sa hromadí nadbytočný tuk

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá