Ďakujeme strane Republika, povedal Fico. Jeho video s Uhríkom prekvapilo Slovákov

  • Robert Fico zverejnil video, na ktorom stojí po boku Milana Uhríka
  • Predseda Smeru im poďakoval za podpisy pod referendum
robert fico stojí vedľa milana uhríka
FB/Robert Fico
  • Robert Fico zverejnil video, na ktorom stojí po boku Milana Uhríka
  • Predseda Smeru im poďakoval za podpisy pod referendum

Predseda strany Smer-SD Robert Fico opäť prekvapil. Najnovšie zverejnil video, v ktorom stojí po boku Milana Uhríka zo strany Republika. Uhrík spolu s Milanom Mazurekom pred časom odišiel z extrémistickej ĽSNS. Odvtedy už viackrát vyšli v ústrety či už Smeru, alebo dokonca členom vládnej koalície. 

Na spomínanom videu Fico ďakuje Uhríkovi za 50-tisíc podpisov na petíciu za vyhlásenie referenda. Fico tvrdí, že tieto podpisy dokazujú, že im ide o rovnaký cieľ – riešenie vládnej krízy demokratickou cestou. 

„Politická strana Republika prispela takmer 50-tisíc podpismi, čím dala jasne najavo, obdobne ako Smer, že je za čisté, demokratické, právne riešenie vládnej krízy,“ hovorí Fico. 

„Takmer pol milióna ľudí v petičnej akcii žiada prezidentku, aby referendum čo najrýchlejšie vyhlásila. Veríme, že prezidentka sa opäť nespreneverí svojmu úradu a nepokúsi sa referendum zmariť, ako to urobila minulý rok, keď ju o vyhlásenie referenda žiadalo viac, ako 600-tisíc ľudí,“ uviedol Fico. Podľa neho je jasné, že predčasné voľby koalícia nedopustí, no tvrdí, že sú potrebné.

„Občania, chápem, že politiky máte plné zuby,“ povedal na videu Milan Uhrík. „Zmenu docielime len spoločne,“ tvrdí. Na záver videa si obaja politici podávajú ruku. 

V závere svojho prejavu poďakoval všetkým, čo podpísali petičný hárok. Strana Republika do referenda prispela 50-tisíc podpismi. Jej predseda Uhrík napomína občanov Slovenska, že mlčaním sa nič nevyrieši a taktiež poďakoval každému, kto sa zapojil do petičnej akcie.

„Zmenu docielime len spoločne, kultivovanou a konštruktívnou opozičnou spoluprácou. Je nám jasné, že poslanci vládnej koalície za predčasné voľby dobrovoľne sami nezahlasujú, preto ich musíme k odchodu dotlačiť demokratickou cestou,“ povedal Uhrík.

Ten všetkých vyzval, aby právo občanov na referendum rešpektovali.

Vládna kríza vrcholí

Slovenská politická scéna sa otriasa v základoch už niekoľko týždňov. Hoci napätie medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom bolo citeľné prakticky od začiatku ich spoločnej vlády, počas posledných týždňov sa zmenilo na boj „na život a na smrť“. 

Obaja ministri si posielajú odkazy cez Facebook, vyťahujú na seba videá, SMS správy a oháňajú sa argumentami o tom, kto vlastne za neustále hádky môže. Matovič tvrdí, že Sulík chce povaliť ďalšiu vládu a dopustí tak „návrat mafie“, Sulík zase tvrdí, že s Matovičom sa jednoducho pracovať nedá. 

Už čoskoro by pritom malo dôjsť k avizovanej demisii ministrov zo strany SaS. Doteraz pritom nie je jasné, kto ich v takomto prípade nahradí a či vôbec bude koalícia schopná vládnuť s menšinovým zastúpením v parlamente. Nateraz všetci zúčastnení tvrdia, že „rokovania prebiehajú aj naďalej“.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá