Ďalší slovenský festival oznámil koniec: Zrušili druhé obľúbené podujatie, známe kapely nevystúpia

  • Po nepríjemných správach z TopFestu prichádzajú aj smutné správy z Trnavy
  • Ekofest je zrušený, nepredal dosť lístkov
Ekofest zrušený. Na snímke líder kapely Ine kafe Vratko Rohon (vpravo) s brankárom Jánom Lašákom.
Ilustračné foto: Na snímke líder kapely Ine kafe Vratko Rohon (vpravo) s brankárom Jánom Lašákom. TASR/Zuzana Čižmáriková
  • Po nepríjemných správach z TopFestu prichádzajú aj smutné správy z Trnavy
  • Ekofest je zrušený, nepredal dosť lístkov

V Trnave sa tento rok neuskutoční tradičný Ekofest. Organizátori sa ho rozhodli zrušiť pre nízky záujem. Objaviť sa na ňom mali mená ako Ine kafe, Lukáš Adamec či Karpina.

Ako informuje Trnavský hlas, oznámenie od organizátorov prichádza len po týždni od zrušenia TopFestu, na ktorom mala vystúpiť aj legendárna kapela Scorpions. V tomto prípade však festival skončil „na základe nepredvídaných udalostí“. Viac informácií zatiaľ Topfest neuviedol.

Najnovšie zrušený Ekofest pravidelne otváral kultúrne leto v Trnave. Jeho cieľom bývalo spájať environmentálne aktivity a koncerty. Tento rok v piatok 21. júna sa mal konať už 15. ročník festivalu. Podujatie vo vonkajších priestoroch Západoslovenského múzea sa však neuskutoční.

Ako píšu organizátori vo vyjadrení na sociálnej sieti, deje sa tak pre vysoké náklady, ktoré nedokážu pokryť pre nízky počet predaných vstupeniek. Ekofest sa teda nekoná z finančných dôvodov.

„Budeme musieť v nastolenom ‚trende‘ rušenia slovenských festivalov pokračovať a tento ročník sa ani Ekofest, bohužiaľ, neuskutoční,“ píše sa v príspevku

„Všetkým, ktorí si zakúpili vstupenky či už online alebo prostredníctvom kamenných predajní, budú vrátené peniaze! Za pochopenie ďakujem,“ doplnili organizátori.

Zrušenie TopFestu

Ako sme ťa už informovali v tomto článku, organizátori by sa k situácii ohľadom TopFestu mali ešte vyjadriť. Pred týždňom uvádzali, že bližšie informácie poskytnú v najbližších dňoch. 

Podľa najnovších informácií organizátori zriadili reklamačný mail. Prostredníctvom neho môžu pôvodní majitelia lístkov žiadať o vrátenie peňazí.

„Žiadosť by mala byť poslaná z tej adresy, z ktorej bola vstupenka objednávaná spolu s dokladom o zakúpenej vstupenke a ID tejto vstupenky, prosíme Vás preto tento postup dodržať. Samotné refundácie bude vybavovať priamo usporiadateľ a nie ticketingové spoločnosti, preto prosím píšte na vyššie uvedený mail,“ podotkli organizátori festivalu.

Taktiež sľúbili, že ďalšie informácie prinesú budúci týždeň. Desiateho júna písali, že intenzívne pracujú na rokovaniach s interpretmi aj obchodnými partnermi a hľadali vhodné riešenia. 

Na TopFeste pripravovali program plný veľkých mien. Mali tu vystúpiť hviezdy ako Scorpions, Five Finger Death Punch, Avantasia či Pretty Maids.

Problémy však festival mal od začiatku a účasť zrušili kapely ako Annihilator, Eclipse, P.O.D. a Angry. Napriek tomu však organizátori naďalej fanúšikov a priaznivcov ubezpečovali, že sa podujatie uskutoční a situáciu sa snažili upokojiť. V nedeľu 9. júna však osud TopFestu naznačila česká kapela Wanastowi Vjecy.

Ešte pred oficiálnym oznámením napísala, že „po zrušenom Topfeste“ ju čakajú len tri letné festivaly. V pondelok už správu potvrdil aj festival s tým, že onedlho zverejní aj podrobnosti o možnostiach vrátenia zakúpených vstupeniek.

Minulý rok značka Topfest vyvolala veľa kontroverzií, čo si fanúšikovia určite pamätajú. Vznikli dve rôzne podujatia pod rovnakým názvom – jedno na Zelenej vode a druhé na letisku Abrahám. Tento rok sa však nekoná ani jedno z nich. 

Zdroje: Trnavský hlas, Facebook/Ekofest, Facebook/TopFest Slovakia

Najnovšie videá

Trendové videá