Zrušili TOP hudobný festival na Slovensku, svetová legenda na pódiu nevystúpi

  • Obľúbený festival sa mal konať v dňoch 27. až 29. júna
  • O jeho zrušení informovali organizátori na sociálnej sieti
Ľudia na festivale.
TASR/Radovan Stoklasa
  • Obľúbený festival sa mal konať v dňoch 27. až 29. júna
  • O jeho zrušení informovali organizátori na sociálnej sieti

Obľúbený festival Topfest, naplánovaný na 27. až 29. júna na žilinskom letisku, sa neuskutoční. Organizátori to oznámili na sociálnej sieti.

„Na základe nepredvídaných udalostí, ktoré sa stali v predchádzajúcich týždňoch, sme nútení podľa dnešného rozhodnutia festival na rok 2024 zrušiť,“ píše organizátor na sociálnej sieti.

Organizátori plánujú v najbližších dňoch poskytnúť podrobnejšie vyjadrenie k situácii. Momentálne intenzívne pracujú na rokovaniach s interpretmi a obchodnými partnermi, aby našli vhodné riešenia. Tieto rokovania sú dôležité pre ďalší postup a organizátori dúfajú, že čoskoro prinesú nové informácie, ktoré situáciu viac objasnia.

„Usilovne pracujeme na tom, aby sme danú situáciu vyriešili hlavne v prospech vás. O všetkých aktualitách vás budeme informovať do 14. júna, kedy zverejníme možnosti vrátenia zakúpených vstupeniek,“ dodáva organizátor.

Tento rok mali na festivale vystúpiť hviezdy, ako legendárna skupina Scorpions, Five Finger Death Punch, Avantasia a Pretty Maids. Organizátori pripravovali program plný veľkých mien, ktorý by potešil fanúšikov rôznych hudobných štýlov.

Kapely rušili svoju účasť

Festival od začiatku zápasil s mnohými problémami. Známe kapely ako Annihilator, Eclipse, P.O.D. a Angry rušili svoju účasť. Ako uvádza portál Žilinák, napriek tomu organizátori neustále uisťovali fanúšikov, že festival sa určite uskutoční. Organizačný tím sa snažil upokojiť situáciu a udržať pozitívnu náladu, aby festival mohol prebehnúť podľa plánu.

Už v nedeľu 9. júna česká rocková kapela Wanastowi Vjecy naznačila zrušenie festivalu. Na svojom webe napísali, že „po zrušenom Topfeste ich čakajú len tri letné festivaly“.

Nasledujúci deň priniesla smutnú správu aj samotná agentúra. Táto agentúra informovala, že do 14. júna zverejní podrobnosti o možnostiach vrátenia zakúpených vstupeniek. Fanúšikovia festivalu tak dostali definitívne potvrdenie o zrušení a zároveň návod, ako môžu svoje peniaze získať späť.

Dve rôzne podujatia pod rovnakým názvom

Minulý rok značka Topfest vyvolala veľa kontroverzií, čo si fanúšikovia určite pamätajú. Vznikli dve rôzne podujatia pod rovnakým názvom – jedno na Zelenej vode a druhé na letisku Abrahám. Tento rok sa však nekoná ani jedno z nich.

Koncom mája sa malo rozhodnúť, ktorej agentúre značka Topfest patrí. Túto informáciu zverejnila skupina organizátorov podujatia na Zelenej vode, čím sa snažili vniesť viac svetla do situácie.

„Licenčný súd rozhodol v prospech Dušana Drobneho, ten je ochotný to predať Topfest Managmentu,“ uviedli na sociálnej sieti.

Nie je jasné, či táto situácia prispela k zrušeniu podujatia. Aktuálne nie sú k dispozícii konkrétne informácie, ktoré by to potvrdzovali alebo vyvracali.

Zdroje: FB/TopFest Slovakia, wanastowivjecy.cz, Žilinak, FB/TopFest Slovakia 1

Najnovšie videá

Trendové videá