Ďalšie tri okresy svietia na korona semafore červenou, od zajtra platia prísne opatrenia

  • V červenej zóne sú okrem Bratislavy a Tvrdošína aj Nitra, Stará Ľubovňa a Michalovce
  • Na mapu koronavírusu pribudli aj oranžové okresy, v ktorých je zvýšené riziko prenosu ochorenia
  • Červené okresy zavádzajú opatrenia proti šíreniu vírusu
AktualneSIU
  • V červenej zóne sú okrem Bratislavy a Tvrdošína aj Nitra, Stará Ľubovňa a Michalovce
  • Na mapu koronavírusu pribudli aj oranžové okresy, v ktorých je zvýšené riziko prenosu ochorenia
  • Červené okresy zavádzajú opatrenia proti šíreniu vírusu

Na červený zoznam na korona semarofe pribudli ďalšie tri okresy. Od zajtra sú v červenej zóne okresy Nitra, Stará Ľubovňa a Michalovce. Celkovo je v červenej zóne päť okresov, vrátane okresov Bratislava a Tvrdošín. Informoval o tom minister zdravotníctva Marek Krajčí na tlačovej besede.

Na mapu pribudli aj oranžové regióny, v ktorých platí zvýšené riziko prenosu nákazlivého koronavírusu. Oranžové okresy sú: Senec, Pezinok, Malacky, Liptovský Mikuláš, Šaľa, Nové Zámky,Považská Bystrica, Púchov, Prešov, Sabinov, Trenčín a Vranov nad Topľou.

Minister uviedol, že druhú vlnu spôsobili najmä mladí ľudia, ktorí sa zúčastňujú osláv, zábav a iných hromadných akcií. Väčšinu nových prípadov tvoria práve ľudia do 34 rokov.

Michalovce sú ohniskom

Okres Michalovce bude červenou zónou a podľa infektológa Pavla Jarčušku je tu situácia veľmi zlá, až 25 pacientov je hospitalizovaných a niektorí užívajú aj liek Remdesivir. V okrese Michalovce začali postupne pribúdať prípady po dlhej dobe 18. augusta, odvtedy v tomto okrese pribudlo celkovo 171 prípadov. Len od začiatku mesiaca tu zaznamenali 81 nových pozitívne testovaných ľudí.

V okrese Stará Ľubovňa pribudlo od začiatku tohto mesiaca 32 nových prípadov, pričom od začiatku epidémie tu zaznamenali celkovo 55 prípadov.

Opäť pribudlo takmer 200 nových prípadov koronavírusu

Nitra v červenom pásme

Celý okres Nitra bude od soboty 12. septembra najmenej do konca septembra v súvislosti s pandémiou koronavírusu zaradený do červenej zóny.

Platí zákaz organizovania hromadných športových, kultúrnych, spoločenských a iných podujatí s účasťou nad 500 osôb v exteriéri a 250 osôb v interiéri. Platí tiež zákaz organizovania podujatí od 23:00 do 6:00 s výnimkou svadieb a pohrebných obradov. Zakázané sú návštevy v nemocniciach, v interiéroch zariadení sociálnej starostlivosti a účinnosť nadobúdajú aj ďalšie obmedzenia.

O zaradení okresu do červenej zóny rozhodol krízový štáb Okresného úradu v Nitre, ktorý akceptoval odporučenie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre. Za nerešpektovanie opatrení hrozí pokuta vo výške do 20-tisíc eur. Hygienici podľa hovorcu nitrianskej radnice Tomáša Holúbka pripravujú manuál, ako postupovať v aktuálnej situácii. Budú v ňom zhrnuté opatrenia, ktoré musia od soboty dodržiavať právnické a fyzické osoby, podnikatelia, usporiadatelia kultúrnych podujatí a športových akcií.

Za štvrtok pribudlo v okrese Nitra deväť pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19, celkový počet infikovaných v meste Nitra dosiahol číslo 203 a v celom okrese 434.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK