Ďalšia krajina zakáže „liečbu“ homosexuality. Konverzná terapia ničí životy

  • Novozélandská premiérka Jacinda Adern prisľúbila, že ak najbližšie voľby vyhrá, zakáže konverznú terapiu
  • „Liečba“ homosexuality podľa odborníkov robí viac škody ako úžitku
dúhový pride
Dúhový pride, ilustračná snímka, TASR/AP Photo/Darko Vojinovic
  • Novozélandská premiérka Jacinda Adern prisľúbila, že ak najbližšie voľby vyhrá, zakáže konverznú terapiu
  • „Liečba“ homosexuality podľa odborníkov robí viac škody ako úžitku

Novozélandská stredoľavicová vláda premiérky Jacindy Ardernovej v pondelok prisľúbila, že ak v októbrových parlamentných voľbách zvíťazí, zruší tzv. konverzné terapie, ktorých cieľom je zmena pohlavnej orientácie či rodovej identity príslušníkov menšín.

Ako si všíma agentúra Reuters, táto kontroverzná „liečba“, ktorá škodí a stigmatizuje lesby, homosexuálov, bisexuálov či transsexuálov (LGBT), má však na Novom Zélande stúpencov.

Pápež František má dôležitý odkaz pre rodičov LGBTI detí. Mnohým sa páčiť nebude

Nedávny prieskum ukázal, že viac než jeden zo šiestich respondentov bol už podrobený úsiliu psychiatrov či psychológov s cieľom zbaviť ho transbinárnej alebo nebinárnej identity, uviedol poslanec Tamati Coffey.

Konverzná terapia sa spája s vážnymi problémami duševného zdravia vrátane depresie, úzkosti a samovražedných myšlienok – preto bude opätovne zvolenou labouristickou vládou zakázaná,“ uviedol vo vyhlásení Coffey.

lgbti
zdroj: Unsplash/Allie

Ardernovej vláda vedená labouristami, ktorá je v koalícii so Stranou zelených a s protiprisťahovaleckým zoskupením Nový Zéland na prvom mieste (NZF), sa všeobecne považuje za víťaza nastávajúcich volieb, ktoré sa na Novom Zélande budú konať 17. októbra.

Ardernová v minulosti vyjadrila podporu zákazu konverznej terapie. Hoci bola vychovaná ako mormónka, túto cirkev opustila – jednak pre konzervatívny názor mormónov na komunitu LGBT a jednak v rámci solidarity so svojimi homosexuálnymi priateľmi.

V niekoľkých štátoch USA, ako Kalifornia, Colorado, New York a Washington, je konverzná terapia zakázaná.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech