Daniela Tupého chladnokrvne zabili, keď kráčal Bratislavou. Najbrutálnejšie vraždy Slovenska páchali najobyčajnejší ľudia

  • Slovenskí kriminalisti sa venovali prípadom, ktoré otriasli celou krajinou
  • Niektoré prípady sa vyšetrujú dodnes
Daniel Tupý
TASR/Milan Kapusta
  • Slovenskí kriminalisti sa venovali prípadom, ktoré otriasli celou krajinou
  • Niektoré prípady sa vyšetrujú dodnes

Na Slovensku je história plná chladnokrvných vrážd, ktoré si spájame s mafiánmi. Žiaľ, za veľkou časťou z nich stáli obyčajní ľudia, od ktorých to nikto nečakal. Dnes, 4. novembra, si pripomíname vraždu Daniela Tupého, na počesť ktorého sa konalo množstvo spomienkových akcií.

V minulosti sme ťa už informovali o sériovom vrahovi Ondrejovi Rigovi, ktorý má na rukách krv až deviatich obetí. Taktiež si mal možnosť prečítať si článok o takzvanej Nedokončenej modlitbe, pri ktorej boli brutálne zavraždené tri osoby.

Na Slovensku dochádza aj dnes k mnohým vraždám, za ktorými stoja väčšinou osoby s psychickými poruchami. Občas k takémuto skutku však stačí iba žiarlivosť alebo zvedavosť. V tomto článku si môžeš prečítať o chladnokrvných vraždách, pri ktorých prišli o život nevinní ľudia.

1. Daniel Tupý

V roku 2005 prišiel o život len 21-ročný študent Daniel Tupý. 4. novembra išiel spolu s kamarátmi okolo Tyršovho nábrežia, keď na nich zozadu zaútočilo 15 neznámych osôb. Útok si vyžiadal 6 zranených osôb a jednu vážne zranenú.

Neprežil Daniel Tupý, ktorý podľahol ôsmim bodným zraneniam. Aj napriek tomu, že polícia prišla namiesto útoku veľmi rýchlo, po útočníkoch nepátrala hneď.

Ešte v tom istom mesiaci ponúkla rodina 400 000 korún niekomu, kto pomôže vraha vypátrať. V roku 2006 začala polícia pracovať s myšlienkou, že Daniela zavraždili neonacisti.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: SME, Topky, čas.sk, SME, Aktuality, Čas.sk, Mikuas.dnes24.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá