Daniela urobila z komunistickej pochúťky hit: Takéto obložené chlebíčky si ešte nejedol

  • Ak plánuješ oslavu, no nestíhaš sa venovať príprave jedla, Kanapky budú pravdepodobne správnou voľbou
  • Chute si dokonca môžeš vyskladať sám
  • Platí staré známe – fantázii sa medze nekladú
kanapky
Instagram/kanapky
  • Ak plánuješ oslavu, no nestíhaš sa venovať príprave jedla, Kanapky budú pravdepodobne správnou voľbou
  • Chute si dokonca môžeš vyskladať sám
  • Platí staré známe – fantázii sa medze nekladú

Či chceme, alebo nie, obložené chlebíčky sú súčasťou životov každého z nás. Ide o nostalgickú pochúťku, s ktorou sme sa ako malí stretávali napríklad na rodinných oslavách. 

Podobnú pochúťku už aktuálne nájdeš nanajvýš v lahôdkach na miestnej železničnej stanici. Nakoľko ale so sebou chlebíčky nesú akúsi nostalgiu, bolo by hriechom neupraviť ich do modernej podoby. Pre spomínaný krok sa rozhodla Daniela. A nemohla urobiť lepšie!

Nijaký doplnkový sortiment

Nápad, súvisiaci s podnikaním vznikal postupne a nevinne. Daniela totiž nemala jasnú predstavu o tom, akú podobu by mal mať pripravovaný projekt.

„Pôvodne som chcela robiť cateringy, pretože som pobehala zahraničie a výber v našom meste mi vtedy pripadal malý, bez fantázie a nevidela som v ňom kvalitu. Celý koncept bol založený na tom, že chceme ľuďom priniesť jedlo z toho naozaj najkvalitnejšieho, čo náš trh ponúka. Aj za cenu toho, že by si mali ľudia priplatiť. Verila som, že si to nájde svoju klientelu, pretože je mnoho ľudí, ktorí si radšej zaplatia viac a majú istotu, že to, čo si dajú, je kvalitné a zdravé,“ hovorí nám zakladateľka.

Šťastím v nešťastí bol ale fakt, že zriadenie cateringovej firmy nie je zrovna lacným špásom. Keďže Danka začínala s čistou nulou, podobný krok si dovoliť nemohla. Pátrala teda po iných možnostiach a začala si privyrábať príležitostnou prípravou občerstvenia pre známych.

Ponuka bola pestrou a ľudia si mohli objednať koláče, torty, chlebíčky, pagáčiky aj šaláty. Kľúčovou podmienkou bola podľa jej slov kvalita aj vizuálna príťažlivosť.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá