Danko tvrdí, že prieskum AKO bol zmanipulovaný. Pellegriniho stranu nazval homosexuálnymi lenivcami

  • Predseda SNS Andrej Danko sa vyjadril k najnovšiemu predvolebnému prieskumu
  • Voľby by vyhral Hlas, SNS sa v preferenciách prepadla
  • Verím, že toto je len hlúpa manipulácia oligarchov a médií, hovorí Danko
Andrej Danko
TASR/Jakub Kotian
  • Predseda SNS Andrej Danko sa vyjadril k najnovšiemu predvolebnému prieskumu
  • Voľby by vyhral Hlas, SNS sa v preferenciách prepadla
  • Verím, že toto je len hlúpa manipulácia oligarchov a médií, hovorí Danko

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko sa obul do Petra Pellegriniho. Jeho strana by totiž v najbližších voľbách vyhrala. Hlas by podľa prieskumu agentúry AKO volilo viac ako 22 percent opýtaných, SNS len 1,6 percenta.

Dnes agentúra AKO zverejnila, že Hlas -SD s Pellegrinim by mal opäť 22,5%. Prepáčte, neverím, že tento národ po vláde bláznov, by chcel vládu homosexuálnych lenivcov. Verím, že toto je len hlúpa manipulácia oligarchov a médií,“ uviedol na profile strany SNS.

Slovenský národ to, čo sa deje a dialo pochopí a verím, že voľby ukážu skutočné čísla a dôveru k stranám. Inak by som politiku nevládal robiť,“ odkazuje.

Pellegrini by vyhral

Voľby by aj v máji vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) expremiéra Petra Pellegriniho, ktorej by svoj hlas odovzdalo 22,5 percenta voličov. Na druhom mieste by sa umiestnila strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom 13,8 percenta.

Tretie miesto by obsadilo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktoré by volilo 9,9 percenta opýtaných. Do Národnej rady SR by sa dostalo aj Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) s voličskou podporou na úrovni piatich percent. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý od 13. do 17. mája vykonala agentúra Ako na vzorke 1 000 respondentov.

V parlamente by sa na základe výsledkov prieskumu nachádzalo osem politických subjektov. Na ďalších miestach sa umiestnila strana Smer – sociálna demokracia (9,6 percenta), Progresívne Slovensko (8,5 percenta), hnutie Sme rodina (7,4 percenta), Aliancia (5,3 percenta) a spomínané KDH (5 percent). Brány parlamentu by, naopak, neprekročili strany Za ľudí (4 percentá), Republika (3,5 percenta), Dobrá voľba (3 percentá), Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (2,1 percenta), Slovenská národná strana (1,6 percenta) či strana Spolu – občianska demokracia (1,6 percenta).

Spomedzi opýtaných deklarovalo 20 percent, že nepôjde voliť, 15 percent nevedelo, koho by išlo voliť a 2,6 percenta nechcelo odpovedať.

Zdroje: Facebook/SNS, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK