Dankova verná politička: Novinárov nazýva liberálnymi psychopatmi, Pellegrini je produkt americkej ambasády

  • Dagmar Kramplová bola v SNS už v roku 1990
  • Na sociálnych sieťach zverejňuje ostré statusy
  • Spoločne s ďalšími navrhuje zákon o „zahraničných agentoch"
Dagmar Kramplová, Peter Pellegrini
TASR/Jaroslav Novák, Startitup/Matej Hlbočan
  • Dagmar Kramplová bola v SNS už v roku 1990
  • Na sociálnych sieťach zverejňuje ostré statusy
  • Spoločne s ďalšími navrhuje zákon o „zahraničných agentoch"

Aj keď ešte donedávna viacerí zástupcovia SNS nevideli prísť prezidentskému kandidátovi Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) „na meno“, aktuálne „stoja za ním“. V druhom kole prezidentských volieb mu totiž ako strana vyjadrili plnú podporu.

Pellegrini je podľa nej liberálny produkt americkej ambasády

Inak to nie je ani u podpredsedníčky národniarov Dagmar Kramplovej, ktorá lídra Hlasu ešte v minulom roku označila ako „liberálny produkt americkej ambasády, ktorý to veľmi, ale veľmi nešikovne skúša na slovenského pronárodného voliča“. Ako prvý na to upozornil na blogu N exposlanec a občiansky aktivista Ján Benčík.

„Jeho cieľom je, podobne ako pri jeho podpore darovania stíhačiek, zase len poslúžiť americkej ambasáde,“ písala o Pellegrinim v roku 2023 Kramplová. Podobné salto mortale pri názoroch na predsedu parlamentu predviedol aj stranícky šéf SNS Danko, ktorý ešte pred prvým kolom, ako Pellegriniho protikandidát vo voľbách, adresoval lídrovi Hlasu niekoľko skutočne štipľavých slov.

„Napriek všetkým nedostatkom je Peter Pellegrini podstatne lepšou alternatívou pre koalíciu,“ hovorí pre Startitup poslanec Roman Michelko (nominant SNS).

Dagmar Kramplová
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Kramplová sa do parlamentu dostala ako náhradníčka za obžalovaného Štefana Kuffu (nominant SNS), ktorý sa stal štátnym tajomníkom na ministerstve kultúry a neskôr (po viacerých incidentoch) prešiel do rovnakej funkcie na ministerstve životného prostredia.

Podpredsedníčka SNS získala vo voľbách 6 867 hlasov a na kandidátke národniarov uviedla v kolónke zamestnanie, že je ekonómka.

„Pôsobila v komunálnej politike. Robí vo svojom výbore, dobre vychádzame. Je milá, slušná a dá sa s ňou porozprávať,“ prezradil nám o kolegyni poslanec Michelko.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Facebook/Dagmar Kramplová, NR SR, Archív Startitup, Denník/blog, NRSR, CRZ, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá