Strašidelné čísla slovenských analytikov: Máme rekordne plné nemocnice a obrovský nárast vážne chorých počas Vianoc

  • Situácia sa neustále zhoršuje
  • Dáta bez pátosu zverejnili aktuálne čísla
covid koronavirus pacient nemocnica
FB/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina, Dáta bez pátosu
  • Situácia sa neustále zhoršuje
  • Dáta bez pátosu zverejnili aktuálne čísla

Situácia sa neustále zhoršuje a v boji proti hnusobe sme ani zďaleka nevyhrali. Aj keď sa už na Slovensku začala vakcinácia, dokým sa zaočkuje potrebná väčšina, musíme čakať ešte mesiace. Dovtedy sa musíme spoľahnúť na našich zdravotníkov, že to vydržia a na štát, že vymyslí vhodné a dostatočné opatrenia.

Dáta bez pátosu ale upozorňujú, že sme na tom katastroficky. Len cez Vianoce podľa ich dát Slovensko zaznamenalo nárast ľudí v nemocniciach o 10 %. Plné nemocnice sú tie v Nitre, Bratislave, Košiciach a Trenčíne. 

Čo sa týka umelej pľúcnej ventilácie, teda posledné štádium opatery, sú tam pacienti, ktorí sa infikovali pred Vianocami a hlavný nápor ešte len príde. V Júli bol počet hospitalizovaných 1, 1. decembra 130, dnes 209.

NEMOCNICE PO SVIATKOCH. SMUTNÉ VYHLIADKY, SILNÝ RAST. 📌 Prehľad pacientov je s potvrdeným COVID 📌 Nárast spred Vianoc…

Posted by Dáta bez pátosu on Monday, 28 December 2020

„Oneskorenie v nemocniciach je 10 až 14 dní oproti stavu „infikovanosti“ v štáte. Je tam priama korelácia a do nemocníc sa dostane 5%-7%-9% infikovaných, záleží akú vekovú kategóriu sa nám podarí nakaziť. V ČR dnes hospitalizujú až 9 % infikovaných (zistených infikovaných). To v SR nebudeme vedieť hospitalizovať, takže tie čísla neuvidíme,“ píšu na Facebooku Dáta bez pátosu. Zároveň zdôrazňujú, že ministerstvo zdravotníctva nedostatočne na to, ako sú na tom nemocnice s kapacitami.

„Zostaňte doma, nikam nechoďte. Ak nemáte pandemickú PN alebo OČR, zoberte si dovolenku. Určite nechoďte medzi ľudí,“ odkazujú. Na záver pridali aj vyjadrenie Juraja Frankovského z nemocnice v Považskej Bystrici: „Aby som to skrátil, za uplynulý víkend sme prijali rekordné množstvo ľudí a dnes nadránom som prijal pacienta na úplne posledné voľné lôžko.“

Zdroj: FB/Dáta bez pátosu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech