Definitívny koniec Andreja Kisku v politike. V strane Za ľudí končí, neuhradil členské

  • Zakladateľ strany Za ľudí, Andrej Kiska, definitívne končí vo vrcholovej politike
  • V strane Za ľudí končí, na tento rok už nezaplatil členský príspevok
Andrej Kiska
TASR/Martin Baumann
  • Zakladateľ strany Za ľudí, Andrej Kiska, definitívne končí vo vrcholovej politike
  • V strane Za ľudí končí, na tento rok už nezaplatil členský príspevok

Bývalý prezident Andrej Kiska definitívne opúšťa politický život, venovať sa bude už výlučne len tomu charitatívnemu. Andrej Kiska neuhradil členský príspevok strany Za ľudí na rok 2021, v strane teda pravdepodobne končí. Informáciu priniesol portál Aktuality.sk

Po tom, ako Andrej Kiska skončil vo funkcii prezidenta, oznámil založenie politickej strany Za ľudí. Tú viedol do parlamentných voľieb 2020. Za ľudí sa do parlamentu prebojovala s 5,77 %,  Andrej Kiska sa však pre zdravotné problémy z politického života po parlamentných voľbách stiahol. 

Andrej Kiska sa na svojom Facebooku ozval po dvoch mesiacoch

V tom istom roku, teda v roku 2020, sa Andrej Kiska vzdal aj funkcie predsedu strany. Ako informuje portál Aktuality.sk, Kiska už onedlho nebude ani radovým členom strany. Bývalý prezident neuhradil členský príspevok na rok 2021, v strane teda pravdepodobne končí definitívne. 

Vzhľadom na to, že pokračuje v charitatívnych projektoch, chcel byť nestranný. Neviem teraz povedať, či sme mu to členstvo zrušili alebo sme to nechali na tom, že neuhradí členské a tým mu členstvo zanikne automaticky,“ povedal pre Aktuality.sk poslanec Tomáš Lehotský (Za ľudí). 

Zdroj: aktuality.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie