Deti z Kene prekvapili slovenských hosťujúcich lekárov v Afrike našou ľudovou pesničkou

  • Slovenský internet žije videom detí z Kene, ktoré bezchybne zaspievali ľudovú pieseň Tancuj tancuj, vykrúcaj, vykrúcaj
  • Vystúpením prekvapili okrem prvej dámy Kene aj slovenských lekárov pôsobiacich v miestnej klinike
aff
pixabay.com
  • Slovenský internet žije videom detí z Kene, ktoré bezchybne zaspievali ľudovú pieseň Tancuj tancuj, vykrúcaj, vykrúcaj
  • Vystúpením prekvapili okrem prvej dámy Kene aj slovenských lekárov pôsobiacich v miestnej klinike

Pamätáš sa na deti z St. Philip Neri Primary School a ich skvelé podanie slovenskej hymny? Bolo to pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR. Tentokrát zaspievali ľudovú pieseň Tancuj, tancuj, vykrúcaj, vykrúcaj.

Ich vystúpenie bolo súčasťou sprievodného programu počas návštevy prvej dámy Kene Margaret Kenyatta (Office of the First Lady Kenya) v Mater Misericordiae Hospital. Na pozvanie Slovenského veľvyslanectva v Keni sa stretla s lekármi a zdravotnými sestrami lekárskej misie podporenej zo SlovakAid.

Stále malé percento ľudí pritom vie, že koncom roka 2018 veľvyslanec Slovenskej republiky v Keni – František Dlhopolček spolu s prorektorom pre zahraničie a projekty Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety Jurajom Bencom, slávnostne uviedol do prevádzky novú zdravotnú kliniku pri St. Philip Neri Primary School v Joske, ktorej výstavba bola podporená práve z prostriedkov SlovakAid.

Táto klinika poskytuje zdravotnícke služby pre približne 400 žiakov zo základnej školy St Philip Neri. Pomoc tu však nájde aj 40-tisíc obyvateľov miestnej komunity. K dispozícií je samozrejme aj zdravotnícky personál, ktorý tvorí jeden lekár zo Slovenska a jeden hosťujúci lekár z Kene.

„Zdravotnícke zariadenie ponúka diagnostické, dispenzárne a preventívne služby a ambulantnú lekársku starostlivosť, ako aj jednodňovú chirurgiu, starostlivosť o matky a deti, testovanie na HIV, skríningy rakoviny krčka maternice,” oznámilo na svojej oficiálne stránke Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Veľvyslanec zo Slovenska si počas návštevy Kene prezrel aj ďalší projekt z dielne SlovakAid. Ide o výstavbu novej strednej školy. Žiaci zo základnej školy St Philip Neri tak budú mať príležitosť získať moderné vyššie stredné vzdelanie. Kombinácia základnej a strednej školy poskytuje tamojším deťom nevyhnutné vzdelanie. Oba projekty sú implementované Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety a jej miestnym partnerom St. Philip Neri Primary School v Joske.

zdroj: mzv.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech