DiCaprio spája sily s Gretou Thunberg. Chcú zabezpečiť jasnejšiu budúcnosť pre našu planétu 

  • Leonardo DiCaprio sa stretol s Gretou Thunbergovou, pričom16-ročné dievča opísal ako„lídra našej doby“
  • Herec taktiež potvrdil, že sa zaviazali k vzájomnej podpore pri boji za lepšiu budúcnosť našej planéty
COK
wikimedia.org-Anders Hellberg , TASR-Vianney Le Caer/Invision/AP
  • Leonardo DiCaprio sa stretol s Gretou Thunbergovou, pričom16-ročné dievča opísal ako„lídra našej doby“
  • Herec taktiež potvrdil, že sa zaviazali k vzájomnej podpore pri boji za lepšiu budúcnosť našej planéty

Švédska tínedžerka sa v piatok zúčastnila mládežníckeho klimatického štrajku, no ešte predtým si našla čas na stretnutie s hollywoodskou hviezdou a environmentálnym aktivistom DiCapriom. Leo následne na svojom Instagrame uverejnil fotografie z ich stretnutia. Na konto líderky globálneho mládežníckeho klimatického hnutia nešetril slovami obdivu.

„V ľudskej histórii je len málo prípadov, keď silnejú hlasy aj v takých kľúčových momentoch a takým transformačným spôsobom.  Greta Thunbergová sa stala lídrom našej doby. História nás bude súdiť za to, čo dnes robíme, aby sme zaručili, že budúce generácie si budú môcť vychutnať tú istú obývateľnú planétu, ktorú dnes považujeme za samozrejmosť,“ napísal na svojom Instagrame Leonardo DiCaprio.

View this post on Instagram

There are few times in human history where voices are amplified at such pivotal moments and in such transformational ways – but @GretaThunberg has become a leader of our time. History will judge us for what we do today to help guarantee that future generations can enjoy the same livable planet that we have so clearly taken for granted. I hope that Greta’s message is a wake-up call to world leaders everywhere that the time for inaction is over. It is because of Greta, and young activists everywhere that I am optimistic about what the future holds. It was an honor to spend time with Greta. She and I have made a commitment to support one another, in hopes of securing a brighter future for our planet. #FridaysforFuture #ClimateStrike @fridaysforfuture

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

 „Dúfam, že posolstvo Grety je budíčkom pre svetových vodcov všade tam, kde si myslia, že je ešte čas na nečinnosť. Aj vďaka Grete a mladým aktivistom po celom svete, som v otázke našej budúcnosti stále optimistický.Bolo mi cťou tráviť s Gretou čas. Ona a ja sme sa zaviazali navzájom sa podporovať v nádeji, že pre našu planétu zaistíme jasnejšiu budúcnosť,“ dodal DiCaprio.

S Trumpom nemieni strácať čas 

Thunbergová sa tiež objavila v šou Ellen DeGeneres, kde sa jej pýtali aj na to, či by niekedy zvážila možnosť stretnúť sa s prezidentom USA Donaldom Trumpom, s cieľom pokúsiť sa mu „pomôcť pochopiť klimatické zmeny“.

„Nerozumiem, prečo by som to robila,“ odpovedala Thunberg. „Nechápem, čo by som mu mohla povedať, čo ešte nepočul. Myslím si, že by to bola strata času.“

Greta Thunberg sa stala medzinárodnou celebritou po jej populárnom prejave na samite OSN o zmene klímy v septembri. Trump po prejave mladú aktivistu verejne zosmiešňoval  na Twitteri, kde napísal: „Vyzerá ako veľmi šťastné mladé dievča, ktoré sa teší na svetlú a nádhernú budúcnosť.”

Thunbergová mu vrátila úder tým, že si zmenila svoje bio na Twitteri: „Veľmi šťastné mladé dievča, ktoré sa teší na svetlú a nádhernú budúcnosť.“

Čítaj viac: DiCaprio prispel 5 miliónov dolárov na záchranu horiaceho pralesa. Pridáva sa aj Británia

Greta Thunberg odmietla enviromentálne ocenenie aj finančnú odmenu. Poukázala na pokrytectvo severských štátov

zdroj: Instagram

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech