Divočinu si môžeš užiť aj s poriadnou dávkou luxusu. V kempe na úrovni štvorhviezdičkového hotela

  • Glamorous kemping búra hranice medzi stanovaním v divočine a prepychom štvorhviezdičkových hotelov
  • Stretneš sa s ním v exotických destináciách, ale aj tu neďaleko
glamping
Pixabay
  • Glamorous kemping búra hranice medzi stanovaním v divočine a prepychom štvorhviezdičkových hotelov
  • Stretneš sa s ním v exotických destináciách, ale aj tu neďaleko

Každý, kto sa kedy odvážil stanovať, pozná ten pocit chladu nad ránom v divočine. Trošku adrenalín. Potrebuješ karimatky, spacáky, možno aj vankúš, teplé ponožky, nejaké to jedlo a nápoje, prípadne povolenie stanovať a zakladať oheň. Skrátka dobrodružstvo, ktoré si musíš poriadne naplánovať. Čo by si však povedal na takýto výlet, len s poriadnou dávkou luxusu? Predstavujeme ti glamping (glamorous camping). Moderný spôsob kempovania.

Nič z menovaného na luxusné kempovanie nepotrebuješ. Skrátka zbalíš pohodlné oblečenie a poberieš sa do divočiny, kde sa o teba kráľovsky postarajú. Okrem špičkového jedla a pohodlných postelí pod baldachýnmi je pre návštevníkov v takýchto špecializovaných rezortoch pripravený aj bohatý program.

V kanadskej divočine môžeš zažiť napríklad lov veľrýb, preletieť sa helikoptérou ponad oblasť čistú ako z rozprávky, alebo si užiť pokojný deň na chrbte koňa. V Tanzánii sa môžeš vydať na safari po stopách dobrodruha Ernesta Hemingwaya. Alebo ťa viac láka pokoj aljašského ľadovca?

Desiatku tých najluxusnejších rezortov zoradil napríklad web Camille Style a neobišiel oblasť Južnej Afriky, Thajsko či Zimbabwe. Určite tu nájdeš dostatok inšpirácie.

Pamätáš si ešte náš článok o rezorte neďaleko našich hraníc, ktorý sa nápadne podobá na exotiku Bali, ale nie je to Bali? (viac TU) Alebo na náš článok o expanzii chlapcov z Bearded Brothers, ktorí sa po prevádzke v Nitre (burgre, tacos aj zmrzlina) pustili do novinky v Piešťanoch?

„Našim zákazníkom prinesieme spojenie gastronómie, športu, zábavy a relaxu v jednom areáli. Náš koncept, ktorý bol hlavne o jedle, sme v tomto prípade doplnili aj o rôzne športové aktivity, beach club s bazénom a plážovými posteľami, ubytovanie v štýlových glamping stanoch a apartmánoch. Chceme ľuďom ukázať, že aj na Slovensku sa to dá robiť inak,“ prezradili v našom rozhovore. Je to neklamný znak, že tento pojem nie je neznámy ani v našich zemepisných šírkach.

Dokonca aj v našich veľhorách, ktoré svetoznámy cestovateľský portál Lonely Planet len nedávno vyhlásil za najlepšiu európsku destináciu, ktorú jednoznačne musíš navštíviť (viac si prečítaš TU), sa nachádza glampingový rezort, ktorý musíš vidieť. Na poľskej strane Vysokých Tatier, na polceste medzi známym mestečkom Zakopane a Nowym Targom, sa nachádza tzv. Tatra Glamp.

V bielych kupolách s jedinečným panoramatickým výhľadom na naše veľhory z opačnej strany je pre zákazníkov pripravená veľká posteľ, kuchynka s kávovarom, televízia, kúrenie alebo klimatizácia a aj vlastná terasa. Turistov poteší, že táto oblasť je ideálnym východiskovým bodom pre mnoho zaujímavých trás a len pár stovák metrov od kempu je dokonca termálny aquapark s kopou atrakcií. NA svoje si prídu tí, ktorí milujú beh, bicyklovanie, kone a je tu aj možnosť preletu ponad Tatry vrtuľníkom. Skrátka, rozprávka. Takže najbližšiu dovolenku do Chorvátska môžeš pokojne zrušiť.

Zdroj: Tatra Glamp, Camille Styles, glamping.com, wildretreat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech