Djokovičova dráma pokračuje. Očkovaný nie je, no vlastní 80-percentný podiel vo firme, ktorá vyvíja liek na Covid

  • Po tom, čo tenista nenastúpil na turnaji Australian Open, prišlo ďalšie prekvapenie
  • Údajne je akcionárom v spoločnosti, ktorá sa zaoberá výrobou lieku na COVID-19
pjimage – 2022-01-20T091056.788
TASR/AP/Darko Vojinovic Unsplash/Isaac Quesada
  • Po tom, čo tenista nenastúpil na turnaji Australian Open, prišlo ďalšie prekvapenie
  • Údajne je akcionárom v spoločnosti, ktorá sa zaoberá výrobou lieku na COVID-19

Známy tenista, ktorého osud nedávno sledoval celý svet, má 80-percentný podiel vo firme vyvíjajúcej liek na koronavírus. Informuje o tom portál The Guardian, ten sa odvoláva na zistenia Reuters.

Ide o dánsku biotechnologickú spoločnosť QuantBioRes, ktorej je Djokovič hlavným akcionárom. Tieto slová mal potvrdiť aj generálny riaditeľ spoločnosti Ivan Loncarevič.

K 80-percentnému podielu sa Djokovič dostal už v roku 2020. Generálny riaditeľ zároveň dodal, že s tenisovou jednotkou nehovoril od novembra minulého roku, no uviedol, že tenista nie je odporcom očkovania, ako si myslí polovica planéty. 

Novak Djokovic
zdroj: TASR/AP/Kelly Defina

Spoločnosť QuantBioRes má približne 11 výskumníkov, ktorí pracujú v Dánsku, Austrálii a Slovinsku. Tí sa sústredia na vývoj lieku na koronavírus, nie na vývoj ďalšej vakcíny. V tíme pracujú fyzici, inžinieri, biochemici a programátori. Ako sa uvádza na webe spoločnosti, v roku 2020 začali výskumníci pracovať na deaktivačnom mechanizme pre koronavírus. 

Tenista sa zatiaľ k informácii nevyjadril. 

Titul neobháji

Novak Djokovič nie je súčasťou tohtoročného turnaja Australian Open. Skomplikovala to skutočnosť, že nie je zaočkovaný. Príbeh o jeho pobyte trval viac ako týždeň, no pred niekoľkými dňami bolo rozhodnuté, že bude z Austrálie deportovaný.

Ako uviedla agentúra TASR, deväťnásobný šampión Australian Open prišiel prvýkrát o vízum ešte 6. januára krátko po prílete do Melbourne, keď pohraničné úrady usúdili, že nespĺňa podmienky vstupu do krajiny.

zdroj: Facebook/ Novak Djokovic

Ako neočkovaný chcel využiť zdravotnú výnimku po decembrovom prekonaní ochorenia COVID-19. Djokovič potom strávil niekoľko dní v zariadení pre imigrantov, no minulý pondelok uspel s odvolaním na prvostupňovom súde a začal s tréningom. Minister Hawke však v piatok využil svoju osobitnú právomoc a opätovne tenistovi zrušil vízum.

Verdikt federálneho súdu bol v nedeľu jednomyseľný, zhodli sa na ňom všetci traja sudcovia – James Allsop, Anthony Besanko i David O’Callaghan. Djokovičovi navyše nariadili zaplatiť vláde súdne trovy.

Zdroje: The Guardian, QuantBioRes, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá