Djokovičovi dal súd za pravdu, môže zostať v Austrálii. Ešte však nie je koniec

  • Novak Djokovič sa turnaja Australian Open možno predsa len zúčastní
  • Jeho osud má v rukách minister imigrácie Alex Hawke
djokovič
TASR/Pavel Neubauer
  • Novak Djokovič sa turnaja Australian Open možno predsa len zúčastní
  • Jeho osud má v rukách minister imigrácie Alex Hawke

Drámu okolo účasti tenistu Novaka Djokoviča na turnaji Australian Open sleduje celý svet. Do dnešného dňa si všetci jeho fanúšikovia mysleli, že sa turnaja aj napriek výnimke nezúčastní, no to sa pravdepodobne zmení.

Ako informuje The Guardian, austrálsky súd rozhodol, že Djokovič môže zostať v krajine. Zároveň mu bude vrátený pas a obnovené pôvodné víza. Tenista strávil v imigrantskom hoteli niekoľko dní.

Portál zároveň píše, že zákaz vstupu do krajiny na 3 roky môže Djokovičovi dať už len minister imigrácie Alex Hawke. Jeho rozhodnutie tak bude definitívnou bodkou za kauzou, ktorú posledný týždeň sledovali športoví fanúšikovia. 

V prípade, že minister rozhodne o zákaze, tenista sa bude môcť odvolať. O pôvodnom verdikte informoval 5. januára portál Sydney Morning Herald s tým, že tenista bol nejaký čas držaný na letisku a odobratý mu bol aj mobil. Následne bol premiestnený do imigrantského hotela. 

Výnimka udelená tenistovi pobúrila mnohých Austrálčanov, ktorí si myslia, že všetci by mali mať rovnaké pravidlá. Spojená bola údajne s celiakiou.

Potvrdili to viaceré srbské médiá. Celiakiou tenista trpí už niekoľko rokov a musel pre to kompletne zmeniť jedálny lístok a prispôsobiť životosprávu. Uviedla to agentúra SITA.

Djokovič sa už dokonca vrátil do tenisových kurtov a trénuje, na tlačovej konferencii to potvrdil jeho brat Djordje. Jeho matka pred médiami tvrdila, že bol počas zadržania mučený. Situácia je pre celú rodinu veľmi náročná, priznal Djordje. Kauza, ktorú úzko sledoval celý svet tenistu však od turnaja neodradila, informuje portál The Telegraph.

„Aj napriek všetkému čo sa stalo tu chcem ostať a pokúsiť sa hrať,“ napísal na sociálnu sieť Djokovič. V príspevku dodal, že sa plne sústreďuje práve na jeho športový výkon. Do Austrálie podľa vlastných slov priletel, aby hral na jednom z najdôležitejším podujatí pred úžasnými divákmi.

V súčasnosti stále nie je jasné, či bude môcť Djokovič v Austrálii hrať. Tlačová konferencia, na ktorej sa zúčastnila Djokovičova rodina bola prerušená po tom, čo sa novinári rodiny opýtali, či sa Djokovič zúčastnil verejného podujatia po tom, čo mal pozitívny test na koronavírus.

Zdroje: Guardian, Sydney Morning Herald, SITA, The Telegraph

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie