Do Bratislavy dorazil jedinečný elektrický carsharing. Požičané auto môžeš nechať takmer kdekoľvek v meste 

  • V hlavnom meste už môžeš využiť službu zdieľaných e-áut
  • Potrebovať budeš len mobilnú aplikáciu, auto následne otvoríš vďaka tvojmu smartfónu
  • Základná sadzba je 0,21 eur za minútu jazdy
  • Požičané auto dokonca nemusíš vracať na miesto odkiaľ si ho vzal
av
archív SHARE’Ngo
  • V hlavnom meste už môžeš využiť službu zdieľaných e-áut
  • Potrebovať budeš len mobilnú aplikáciu, auto následne otvoríš vďaka tvojmu smartfónu
  • Základná sadzba je 0,21 eur za minútu jazdy
  • Požičané auto dokonca nemusíš vracať na miesto odkiaľ si ho vzal

Po Košiciach dostalo novú službu zdieľaných elektromobilov už aj naše hlavné mesto. „Služba je v skúšobnom režime aktívna od 8.10.2019. Snažíme sa totiž čo najlepšie nastaviť free floatingové zóny, ktoré sa budú zásadne rozširovať. My v Bratislave začíname s počtom 25 vozidiel, pričom do konca roka, začiatkom roku 2019 by sme radi mali autopark dosahujúci počet 60 vozidiel,” vyjadril sa Ján Keder generálny riaditeľ ED Assist, s.r.o., ktorá stojí za službou SHARE’Ngo v Bratislave.

Si Bratislavčan? Nad čím premýšľaš? Či kúpiť auto či Nie? NEMUSÍŠ! Prinášame Ti komfortnú zónu! Elektrické auto na…

Gepostet von SHARE'Ngo Slovensko am Freitag, 18. Oktober 2019

„Výhodou tohto systému sú free floatingové zóny, čiže vozidlo nie je nutné vracať tam odkiaľ ho zákazník vzal. Tiež jednoduchá aplikácia umožňuje požičať si vozidlo bez toho aby človek musel niekam chodiť a niečo podpisovať, prípadne platiť zálohu. V podstate je to tak prvý ozajstný elektrický car sharing určený pre Bratislavu,” dopĺňa J. Keder.

Elektromobily Zhidou D1 sú ti nepretržite k dispozícii rozmiestnené po meste v zónach. Stačí ak si do smartfónu nainštaluješ aplikáciu SHARE’Ngo, zaregistruješ sa a s jej pomocou nájdeš najbližší elektromobil, zarezervuješ si ho a po príchode k automobilu si ho taktiež pomocou smartfónu odomkneš.

Po nastúpení do auta zadáš svoj osobný PIN-kód a elektromobil môžeš začať používať. Po ukončení cesty sa z automobilu odhlásiš kdekoľvek vo freefloatingovej zóne, ktorá je viditeľne vyznačená na mape aplikácie a elektromobil je opäť k dispozícii ostatným užívateľom služby SHARE’Ngo. O údržbu, čistenie, umývanie a dobíjanie elektromobilov sa stará prevádzkovateľ.

Koľko ťa to bude stáť?

Prihlásenie do služby SHARE’Ngo ťa nič nestojí, po registrácii pomocou e-mailu a vodičského preukazu, a po zakúpení napríklad uvítacieho balíčka za 5-eur získaš 30 minút jazdy. Základná sadzba je 0,21 eur za minútu, ale podporovateľov prevádzkovateľ služby odmeňuje dvoma spôsobmi. Ide napríklad o Minútové balíky: ktoré ti umožňujú znížiť minútové sadzby na 0,16 eur za minútu. 

V najbližších dňoch a týždňoch sa môžete tešiť na väčšiu flotilu aj rozšírenú freefloatingovú zónu. Prvé autíčka sú už…

Gepostet von SHARE'Ngo Slovensko am Donnerstag, 13. Juni 2019

K dispozícii je aj takzvaný Women Night Voucher. Ide o špeciálny balík pre ženy, ktorý ponúka 30 minút za 3 €, aby sa bezpečne vrátili domov, pričom platia len 0,10 € / min. Kúpu môžeš uskutočniť priamo vo vyhradenej oblasti v časti Promo a balíčky.

Všetky ženy, ktoré chcú v noci ísť von a bezpečne sa vrátiť domov, si ho môžu kúpiť a použiť ho na nočnú jazdu od 1 do 6 hodiny ráno. Voucher platí jeden mesiac od zakúpenia.

Share'ngo!

Gepostet von Sharengo am Montag, 14. September 2015

Koľko kilometrov môžeš najazdiť?

100% nabité autá Share’ngo majú dojazd 100 kilometrov, čo je úzko spojené so štýlom jazdy. Keď si prenajmeš Share’ngo, budeš vidieť dojazd (v km) v aplikácii a vo vozidle na palubnom displeji. 

Čo poviete? Vyzerá to už lepšie ? :) Aká bola Tvoja najdlhšia jazda? #sharengoslovensko #sharengo #app #jazda #zd…

Gepostet von SHARE'Ngo Slovensko am Samstag, 14. September 2019

Prvý zvukový signál a oranžový pop-up na navigátore ti bude signalizovať, keď batéria auta klesne pod 20 %, zatiaľ čo druhý signál a červený pop up signalizuje, že dojazd auta môže byť rovný alebo menší ako 5 km, takže bude potrebné ukončiť jazdu a vziať ďalšie auto. Vybité autá nie sú k dispozícii na prenájom a nie sú viditeľné v aplikácii.

Čítaj viac: 100 km jazdy carsharingom v Košiciach stojí jednu kávu. Takto funguje prepracovaný systém v metropole východu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech