Do dvoch hodín si zaplávaš v tyrkysovej lagúne. Zo Slovenska ti na cestu stačí prekvapivá suma

  • Odletieť na príjemnú dovolenku môžeš aj na jeseň
  • Nasadneš do lietadla a skôr, ako by si sa dostal z Bratislavy do Tatier, budeš sedieť na pláži
Na snímke je žena, ktorá sa zo skaly pozerá na dedinu na Malte.
Instagram/@jos_style_lifestyle, @visitmalta
  • Odletieť na príjemnú dovolenku môžeš aj na jeseň
  • Nasadneš do lietadla a skôr, ako by si sa dostal z Bratislavy do Tatier, budeš sedieť na pláži

Ostrovný štát obklopený hlbokým modrým morom a chránenými zátokami si ťa podmaní najmä svojou pestrosťou a skalnatým povrchom. Nájdeš tu stredomorský koktail všetkého možného.

Dovolenka na Malte ponúka previazanosť medzi rozmanitou históriou a súčasnosťou. Na jednej strane sú tu tajomné antiky, na tej druhej zase moderné zázemie pre cestovanie, ktoré stojí za to. 

Malta je ostrovom, ku ktorému patrí ešte niekoľko menších, akými sú Comino, Gozo, St. Paul’s Island, Filfla a Cominotto. Toto súostrovie sa môže z pohľadu lodnej dopravy tešiť vynikajúcemu a strategickému situovaniu. V rámci geografického pohľadu na ostrov možno spomenúť, že povrch je pokrytý predovšetkým skalami a vápencom.

LGBTI ľudia po celom svete bojujú za rovnosť práv

Najvyšším bodom Malty je Ta’Dmejrek so svojou výškou 253 metrov nad morom. Z Malty je to po Stredozemnom mori asi 95 kilometrov do destinácie Sicília a 290 kilometrov do Tuniska.

Malta je mnohými bedekrami označovaná ako slnečný ostrovný raj. Pri jeho spoznávaní môžeš začať napríklad v hlavnom meste Valleta, kde sa pravidelne odohrávajú najrôznejšie kultúrne podujatia.

K tým najväčším dominantám mesta patrí Katedrála sv. Jána pochádzajúca zo 16. storočia. Pútavú atmosféru v tebe vyvolá aj bývalá rezidencia rytierov, ktorá nesie názov Velmistrovský palác.

Za zmienku stojí napríklad Múzeum archeológie a Horné záhrady Barrakka zhotovené v románskom štýle. V meste sa nachádza aj prístav Valletta Waterfront.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: visitmalta.com, voyagetips.com, planetware.com, TripAdvisor, maltadives.com, corinthia.com, Momondo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá