Do obľúbeného dovolenkového raja Slovákov sa konečne dostaneš zo Slovenska bez prestupu

  • Aktuálna doba si žiada veľké činy a to aj od cestovných kancelárií
  • Svedčí o tom aj fakt, že vôbec prvýkrát v histórii budú realizované priame nonstop lety - bez prestupov a medzipristátí - zo Slovenska do Dominikánskej republiky
dovolenka, more
Letisko Košice/Meliá Caribe Beach
  • Aktuálna doba si žiada veľké činy a to aj od cestovných kancelárií
  • Svedčí o tom aj fakt, že vôbec prvýkrát v histórii budú realizované priame nonstop lety - bez prestupov a medzipristátí - zo Slovenska do Dominikánskej republiky

Slováci túžiaci po plážach už majú možnosť využiť najrýchlejšie, najbezpečnejšie a najpohodlnejšie spojenie zo Slovenska na svetoznáme pláže v oblasti Bávaro v Dominikánskej republike.

Len si to predstav, nastúpiš do lietadla v zimnej Bratislave či zasnežených Košiciach a za 10 hodín si už užívaš karibské slnko a palmy a tyrkysové more.

Európa povinné očkovanie neplánuje. Bez neho však zabudni na cestovanie, bar, kino či reštauráciu

Nonstop lety ako prvá agentúra organizuje Tip Travel,  v spolupráci s nemeckou leteckou spoločnosťou Condor, ktorá má svoju bázu na letisku vo Frankfurte. 

Oplatí sa spomenúť, že práve Condor sa od svojho vzniku, v roku 1956, vypracoval na najpopulárnejšiu nemeckú dovolenkovú leteckú spoločnosť podľa Nemeckého inštitútu pre kvalitu služieb DISQ. Priamo z Bratislavy či Košíc môžeš letieť v klasickej Economy triede, ale aj Premium či Business triede. Príplatky za lety vo vyšších triedach sa pohybujú na úrovni 450 až 900 eur.

zdroj: Meliá Caribe Beach
zdroj: Meliá Caribe Beach

Ubytovanie ťa čaká v exkluzívnom MELIÁ Caribe Beach Resort zo známej hotelovej siete Meliá, nachádza sa pri bielej pláži uprostred palmovej záhrady letoviska Punta Cana – Playa Bávaro. Samozrejmosťou sú bazény, bary a reštaurácie.

Okrem toho však môžeš absolvovať aj fakultatívne výlety so slovenským sprievovodcom. Stravovanie je zabezpečené formou Ultra All Inclusive. Kompletná cena zájazdu do Punta Cana sa pohybuje okolo 1 690 eur na 9 dní pre jednu osobu.

zdroj: Meliá Caribe Beach
zdroj: Meliá Caribe Beach

Z Bratislavy aj do Egypta

Z Letiska M. R. Štefánika sa bude lietať do egyptskej Hurghady. Pravidelné lety leteckej spoločnosti Air Cairo do Hurghady v Egypte sú plánované od 18. decembra 2020 do 26. marca 2021 s frekvenciou 1 x týždenne, každý piatok.

Letenky na priame lety z Bratislavy do dovolenkového letoviska Hurghada v Egypte si môžeš rezervovať priamo cez rezervačný formulár na webovej stránke aircairo.sk za ceny od 134 eur za jednosmernú letenku – bez manipulačného poplatku.

egypt
zdroj: Pexels/ Andreea

Cestujúci do gubernií Južný Sinaj, Červené more, Luxor a Asuán sú oslobodení od poplatkov za vydávanie turistických víz do 30. apríla 2021. Aj pre dovolenkárov v Hurghade tak platí bezvízový vstup do krajiny, ak sa preukážu hotelovým voucherom.

Od septembra je podmienkou vstupu do Egypta pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich do krajiny povinnosť predložiť negatívny PCR-test, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 6 rokov. 

Test je možné absolvovať aj priamo na letisku po prílete do Hurghady za poplatok 30 USD (je potrebná fotokópia pasu) a následne zotrvať v karanténe v hoteli do doby obdržania negatívneho výsledku testu, ktorý by mal byť známy maximálne do 48 hodín.

Ako postupovať pri návrate domov?

Ak vstupuješ na územie Slovenska a za posledných 14 dní si navštívil iné krajiny ako krajiny EÚ, Island, Nórsko, Lichtenštajnsko, Veľkú Britániu alebo Švajčiarsko, musíš absolvovať domácu izoláciu alebo izoláciu v karanténnom ubytovacom zariadení.

Izolácia sa končí, ak obdržíš negatívny výsledok RT-PCR testu na ochorenie COVID-19.  Nezabúdaj, že všetky osoby žijúce s tebou v spoločnej domácnosti počas domácej izolácie musia taktiež absolvovať izoláciu v domácom prostredí, ktorá sa skončí dňom ukončenia izolácie všetkých osôb.

Zdroje: Tip Travel, bts.aero, korona.gov.sk, melia.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK