Do reštaurácie sa môžeš objednať ako na očkovanie. ZMOS a Bookio spustili revolučný systém, ktorý pomôže gastru

  • Od štátu sa pomoci, ktorú potrebovali, nedočkali, preto sa rozhodli pomôcť si sami
  • Združenie miest a obcí Slovenska spolu s Bookio spustili nový online rezervačný systém
gastro, Bookio, ZMOS
TASR/Cecilia Fabiano/LaPresse via AP, ZMOS/rezervacny-system
  • Od štátu sa pomoci, ktorú potrebovali, nedočkali, preto sa rozhodli pomôcť si sami
  • Združenie miest a obcí Slovenska spolu s Bookio spustili nový online rezervačný systém

Sú vyhladovaní takmer na smrť a pre mnohých znamená otvoriť svoje brány pre zákazníkov jedinú šancu, ale aj posledný možný risk. Gastro prevádzky na celom Slovensku zažívali vďaka pandémii ťažké časy. Mnohé z nich mali dvere zatvorené až 110 dní a škody budú splácať mesiace až roky.

Projekt Bookio v spolupráci so ZMOS však pripravili podnikom prekvapenie v podobe pomoci s online rezerváciou. Pre všetky gastro prevádzky na Slovensku ponúkajú rezervačný systém Bookio restaurant na nadchádzajúce leto bezplatne ako formu pomoci. Rezervačný systém má hneď niekoľko výhod. Prvou je, že si budeš môcť vopred zarezervovať stôl bez čakania či neúspechu.

Druhou výhodou je regulácia počtu zákazníkov na terasách či v reštauráciách podľa aktuálnych hygienických opatrení. Tretia výhoda je jednoduché trasovanie kontaktov v prípade šírenia sa nákazy.

Do reštaurácie sa objednáš ako na testovanie. Gastro našlo spôsob, ako fungovať aj cez pandémiu

„Vďaka inovatívnemu systému riadenia rezervácii, ktorý dokáže gastro prevádzkam automaticky spravovať rezervácie, je možné dodržiavať podobné pravidlá, ktoré zatiaľ vidíme v zahraničí. Takto je možné dodržiavať presné kapacitné podmienky v súvislosti s dodržiavaním vládnych opatrení a zároveň môže byť prevádzka súčinná ohľadom prípadného epidemiologického trasovania, keďže bude mať uložené všetky kontakty na hostí,“ povedal Jozef Žarnovičan zo spoločnosti Bookio.

Myšlienka vytvorenia podobného systému vznikla v predošlých mesiacoch, o svojich plánoch informovalo Bookio v prvej polovici apríla 2021. Ak prevádzky nemajú vlastný portál, kde by si rezervačný systém zverejnili, môžu použiť platformu Menučka.

Bookio, ZMOS
zdroj: ZMOS/rezervacny-system

„Veríme, že práve jednoduchá možnosť rezervácií umožní skorší návrat hostí do reštaurácií, ktoré tak mohli, aj keď za prísnych obmedzení a povinností, fungovať aspoň v obmedzenej prevádzke,“ povedala Kamila Slaštanová, zakladateľka portálu Menučka.

Rezervačný systém je už v týchto dňoch sprístupnený podnikom, ktoré by ho chceli využiť. Nájdeš ho na stránke ZMOS spolu s manuálom a podrobnými vysvetlivkami.

Zdroje: ZMOS, Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech