Dobrá správa pre fajčiarov. Danko sľubuje, že cigarety sa zdražovať nebudú

  • Fajčiari sa môžu tešiť, ceny cigariet hore nepôjdu
  • V priemere by sa inak zvyšovali o 40 centov
  • Oznámil to predsedu parlamentu a SNS Andrej Danko
Zdroj: TASR/unsplash.com
  • Fajčiari sa môžu tešiť, ceny cigariet hore nepôjdu
  • V priemere by sa inak zvyšovali o 40 centov
  • Oznámil to predsedu parlamentu a SNS Andrej Danko

Téma zvyšovania dane z tabaku je pre predsedu parlamentu a SNS Andreja Danka uzavretá. Uviedol to po piatkovej Koaličnej rade s tým, že cigarety sa zdražovať nebudú. Zároveň skonštatoval, že sa z pohľadu rozpočtu treba skôr pozrieť na to, kde sú rezervy v správaní štátu. Avizoval v tomto smere prípravu opatrení. SNS sa podľa neho bude snažiť napríklad o nastavenie plošného odmeňovania v štátnej správe.

Viac čítaj tu >>> Si fajčiar? Nové ceny tabakových výrobkov ťa nepotešia

„My sme si hlavne vyjasňovali pozície. Aj Bélovi Bugárovi (Most-Híd) som vysvetľoval, že je veľký rozdiel deficit štátneho rozpočtu a celkové štátne zadlženie,“ opísal proces Koaličnej rady Danko. Slovensko podľa neho dlhé roky neinvestovalo do infraštruktúry tak, aby bola zachovaná aj prirodzená obnova investície. „Nikdy Slovensko nedostavia diaľnice ani nemocnice, keď sa peniaze nepožičajú,“ zdôraznil.

zdroj: TASR

Vzhľadom na deficit si podľa jeho slov jasne povedali, že pripravia aj iné opatrenia, ktorými budú apelovať na ministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD). Danko upozornil na to, že Slovensko má veľmi slabý výber dane z pridanej hodnoty (DPH) v porovnaní s okolitými štátmi a snažiť sa budú aj o nastavenie plošného odmeňovania v štátnej správe. „Nemáme hierarchiu a stabilizovaný systém odmeňovania v štáte. Spôsobí to rôzne disharmónie, čo úrad, to iné odmeňovanie,“ podotkol.

Zdôraznil, že SNS pri jednotlivých zákonoch išla cestou korekcií. Priblížil, že napríklad DPH na printové médiá sa má znížiť denníkom, a nie týždenníkom. „Za SNS, my sme sa dohodli na nejakom dosahu na štátny rozpočet, ktorý je úplne ešte menší ako opatrenie Bélu Bugára. Béla Bugár si takisto musí urobiť korekciu svojho opatrenia,“ poznamenal. Očakáva, že Bugár upraví opatrenia tak, aby súčtami neprevyšovali opatrenia SNS. Most-Híd navrhuje novelu zákona o dani z príjmov, ktorá rieši zvýšenie nezdaniteľnej časti základu dane.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech