Dobré správy pre Slovákov: Poznáme dátumy, kedy môžeš žiadať od štátu sľúbenú „100-ku na ruku“

  • O dotáciu bude možné požiadať na príslušnom úrade práce
  • Ministerstvo uviedlo aj termíny, v ktorých bude možné o dotáciu požiadať
Ilustračná foto
Ilustračná foto, TASR/Martin Baumann Unsplash/Markus Spiske
  • O dotáciu bude možné požiadať na príslušnom úrade práce
  • Ministerstvo uviedlo aj termíny, v ktorých bude možné o dotáciu požiadať

Ako sme ťa už informovali, štát bude v máji poskytovať jednorazovú inflačnú pomoc na podporu humanitárnej pomoci v sume 100 eur.

Táto dotácia je určená pre ľudí, ktorí nedostali žiadnu z doteraz poskytnutých pomocí od štátu (inflačná pomoc, nevyplatenie 13. dôchodku v decembri 2022).

Ako pre redakciu Startitup uviedlo ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny: „Napríklad – v roku 2022 im nebola v mesiaci jún alebo november vyplatená pomoc v hmotnej núdzi zvýšená o 100 eur; poskytnutá jednorazová dotácia na podporu humanitárnej pomoci vo výške 100 eur; vyplatená zvýšená suma prídavku na dieťa; zvýšená suma opakovaného príspevku náhradnému rodičovi o 100 eur, vyplatená zvýšená suma náhradného výživného zvýšená o 100 eur a pod.“

Táto pomoc je určená domácnostiam, ktorých priemerný mesačný príjem za posledných šesť mesiacov je najviac vo výške 1,81-násobku životného minima. „Napríklad v prípade jednotlivca pôjde o príjem vo výške 424 eura a pri dvojici s dieťaťom pôjde o príjem 914,01 eura,“ uviedlo ministerstvo.

Podľa dočasne povereného ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka ide približne o 50-tisíc ľudí, ktorí sa doteraz nedostali k žiadnemu typu pomoci. 

Ako požiadať o dotáciu?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Redakcia , TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá