Dokonalé! Futbalisti zo Žiliny netrpia hviezdnymi maniermi, na európsky zápas šli obyčajným vlakom. Chceli sme zmenu, tvrdí klub

  • Žilinskí futbalisti si namiesto lietadla alebo autobusu na prepravu do Jablonca vybrali vlak
  • Okrem toho, že chceli zmenu, bolo to pre nich vraj najpohodlnejšie dostupné riešenie
MŠK Žilina išla na zápas Vlakom
MŠK Žilina išla na zápas vlakom, TASR/Pavel Neubauer, TASR/Radovan Stoklasa
  • Žilinskí futbalisti si namiesto lietadla alebo autobusu na prepravu do Jablonca vybrali vlak
  • Okrem toho, že chceli zmenu, bolo to pre nich vraj najpohodlnejšie dostupné riešenie

Je zvykom, že športovci väčšinou na zápasy cestujú lietadlom alebo autobusom. Keď sa so súpermi majú stretnúť v zahraničí, využívajú leteckú dopravu. Ak majú však odohrať zápas so susediacimi štátmi, na prepravu im stačí autobus. 

MŠK Žilina do Jablonca vlakom

Nezvyčajnú prepravu na futbalový zápas tentokrát využili futbalisti z MŠK Žilina. Po sérii stretnutí, ktoré odohrali na Ukrajine, Cypre či v Gruzínsku, tentoraz odcestovali na kvalifikačné kolo do Jablonca v susednom Česku. Nebolo to však ani autobusom a ani lietadlom. Do Prahy totiž v utorok dorazili medzinárodným vlakom a až potom využili autobus, aby sa dopravili na sever Čiech. 

„Chceli sme zmenu a bolo to najpohodlnejšie dostupné riešenie,“ pre Startitup to potvrdil klub MŠK Žilina. 

Pred odjazdom s prepravou súhlasili aj viacerí hráči z mužstva. Tešili sa na pohodlie a cestu vlakom, ktorú niektorí podnikli po dlhom čase. 

Žilinskí futbalisti na prepravu využili vlak kvôli pohodliu. Do Kazachstanu nedávno leteli päť hodín a rovnako dlho trvala aj utorková cesta do Jablonca. Stredu si pre seba ukradli médiá na tlačovej konferencii, ktorá bude symbolicky o 20:00. Zajtra o tomto čase totiž môžeš sledovať prvý výkop zápasu v televízii, na RTVS. 

🚂Ahoj, Praha🇨🇿

Posted by MŠK Žilina on Tuesday, August 17, 2021

Vo Fortuna lige cez víkend prehrali

MŠK Žilina zajtra o ôsmej večer odohrá úvodný duel play-off Európskej konferenčnej ligy. Prvé kolá im doposiaľ vychádzali a v tradícii chcú pokračovať. Cez víkend však Žilinčania prekvapivo prehrali zápas, ktorý bol súčasťou Fortuna ligy. Nováčik z Liptovského Mikuláša ich porazil 1:2. 

„Treba sa z toho rýchlo otriasť a pripraviť sa na štvrtok. Videli sme, že keď sa neplní to, na čom sa dohodneme, tak môže vzniknúť problém a samozrejme vznikol. Prehrali sme, mrzí nás to, ale netreba z toho teraz robiť vedu. Prehry prídu a treba na ne dobre zareagovať. Bola to dobrá škola a nebudeme opakovať chyby, ktoré sme urobili. Verím tomu, že sme schopní robiť Jabloncu problémy, i keď je favorit,“ povedal tréner šošonov pre klubovú stránku

zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Aj napriek prísnejším opatreniam bude v Jablonci na štadióne prístupná 75-percentná kapacita. Ďalšie kolá v Žiline by už mohli byť zaplnené na 50-percent, kvôli COVID automatu a možnému zafarbeniu okresu na oranžovo.

Na štadiónoch bude však fungovať systém OTP, čo znamená, že sa fanúšikovia musia preukázať negatívnym testom, potvrdením o očkovaní, alebo potvrdením o prekonaní choroby. Uvádza to oficiálna klubová stránka MŠK Žilina

Zdroje: mskzilina.sk, mskzilina.sk, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie