Nová oáza relaxu ponúka dokonalý wellness, ktorý stojí za vyskúšanie. Slováci ho majú na skok

  • Kúsok od Bratislavy nájdeš vynovený wellness
  • Ponúka úplne nové bazény a niekoľko sáun
spa cover
Aquapark Kyjov
  • Kúsok od Bratislavy nájdeš vynovený wellness
  • Ponúka úplne nové bazény a niekoľko sáun

Vynovený Aquapark Kyjov je významný projekt v oblasti športu a verejného priestoru. Ide o výsledok modernizácie existujúceho mestského kúpaliska a výstavby nového krytého bazéna. Tento aquapark sa nachádza len cca. 1 hodinu a 20 minút cesty autom z Bratislavy.

Projekt sa harmonicky integruje do existujúcej mestské parkovej štruktúry Kyjova. Obklopený je storočnými stromami, čím poskytuje návštevníkom unikátne prostredie pre relax.

„Aquapark je športovo-relaxačné centrum, ktoré vzniklo modernizáciou vonkajšieho mestského kúpaliska a novostavbou krytého plaveckého bazéna. Jeho história spadá do obdobia, kedy tu vnikli riečne kúpele. Je citlivo zasadené do rozhrania existujúcej mestskej štruktúry a parku v centre Kyjova. Vďaka novému prevádzkovému usporiadaniu je existujúca plocha využitá na maximum. Ľuďom je tak ponúknuté atraktívne športovo-relaxačné vyžitie v priamom kontakte s parkom a vďaka umiestneniu v centre mesta ponúka aj dobrú dostupnosť.“

senaa-aquapark-kyjov-boysplaynice-21
zdroj: BoysPlayNice

Stavba podľa slov architektov zapadá do kontextu okolitej zástavby a nenarúša jej celkový charakter.

„Lineárne usporiadanie a jemná členitosť stavby sa rozprestiera pozdĺž ulice Mezivodí a zároveň ju ukončuje.“

Nový predpriestor bazéna je umiestnený na hlavnej pešej a cyklistickej trase vedúcich do centra mesta. V rámci jeho revitalizácie bola obnovená alej stromov, úprava spevnených plôch a doplnenie mobiliára. Návštevníci bazéna aj okoloidúci môžu kedykoľvek vstúpiť a vychutnať si kávu na jednej z vonkajších terás prístupnej zo vstupnej haly.

senaa-aquapark-kyjov-boysplaynice-17
zdroj: BoysPlayNice

„Formu zjemňuje obklad fasády z tehlových pásikov a zlato sfarbeného prelamovaného plechu. Toto všetko podporujú priehľady cez stavbu, ktoré vizuálne prepájajú areál vonkajšieho kúpaliska s predpriestorom bazéna. Hmota vnútornej bazénovej haly je voči celému objemu stavby otočená o deväťdesiat stupňov a vybieha do zelene vonkajšieho areálu.“

senaa-aquapark-kyjov-boysplaynice-48
zdroj: BoysPlayNice

Celoplošné zasklenie bazénovej haly umocňuje pocit prepojenia vnútorného a vonkajšieho priestoru. Architektonický návrh tiež počíta s postupným zatraktívnením stavby bazéna na ďalších 10 rokov.

„Budova vnútorného bazéna je rozdelená na tri hlavné časti – plavecký bazén, zážitkový bazén a wellness. Hlavný plavecký bazén má 5 dráh s dĺžkou 25 m. Zážitkový bazén ponúka lavice s masážnymi tryskami, bazénové chrliče a dojazd tobogánu. Súčasťou je aj vírivka a na svoje si prídu aj najmenší v detskom bazéne.“

senaa-aquapark-kyjov-boysplaynice-43
zdroj: BoysPlayNice

Návštevníci si pri pobyte v bazéne môžu užiť príjemné výhľady do priľahlého parku a zelene vonkajšej časti areálu.

Vo wellness sa nachádza 5 sáun – tropická, soľná, aróma, turecký parný kúpeľ a fínska ceremoniálna sauna s výhľadom na letné kúpalisko. Všetky tieto sauny majú rôznu veľkosť a teplotu a sú rozmiestnené tak, aby vytvárali intímne zákutia.

Aquapark Kyjov

Návštevníci tu tak nájdu maximálny pokoj a súkromie. Súčasťou wellness je aj ochladzovací bazénik, relaxačná miestnosť s hviezdnym nebom z barrisolu a návštevníkom je umožnený aj výstup na tri vonkajšie terasy.

senaa-aquapark-kyjov-boysplaynice-49
zdroj: BoysPlayNice

Na prízemí sú aj šatne, sprchy a prezliekarne pre letné vonkajšie kúpalisko. Ďalej je tu tiež výdajné okienko Aqua baru, ktoré slúži ako pre vonkajšiu, tak aj vnútornú plaveckú časť.

Dispozičné usporiadanie vonkajších bazénov zostalo z veľkej časti zachované. Do existujúcich bazénov boli vložené nové antikorové vane.

Súčasťou zážitkového bazéna je relaxačná časť, kde sa nachádza masážna lavica, basketbalový kôš, vodné preliezky a tiež veľká šmykľavka.

senaa-aquapark-kyjov-boysplaynice-51
zdroj: BoysPlayNice

Plavecký bazén ponúka 3 dráhy s dĺžkou 50 m a neplaveckú časť, ktorá je opäť z časti aj relaxačná s bublinkovými masážnymi lavicami. Pre návštevníkov je tu zaistené občerstvenie v podobe vonkajšieho baru v samom centre areálu v bezprostrednej blízkosti bazénov.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá