Dôležitá správa pre rodičov: Slovenskí lekári predstavili krízový „manuál k chorému dieťaťu“

  • Situáciu s pediatrami sa vedeniu štátu naďalej nedarí vyriešiť
  • Je na to potrebné zvolať mimoriadnu schôdzu
  • Vznikol teda nový náučný web pre rodičov
dieťa, teplomer, choroba
Unsplash/ Kelly Sikkema
  • Situáciu s pediatrami sa vedeniu štátu naďalej nedarí vyriešiť
  • Je na to potrebné zvolať mimoriadnu schôdzu
  • Vznikol teda nový náučný web pre rodičov

Počas tohto leta sa v spoločnosti pediatrov hovorilo o hromadnom podávaní výpovedí. Lekári boli totiž unavení a volali po zmene. S ministerstvom sa však nakoniec dokázali dohodnúť a vo fungovaní ambulantných pohotovostí pre deti dochádza k zmenám. Situácia je však aj naďalej komplikovaná, a preto vznikol nový náučný web pre rodičov.

S tým prišla Slovenská spoločnosť primárnej pediatrickej starostlivosti Slovenskej lekárskej spoločnosti (SSPPS SLS). Ako informovalo ministerstvo zdravotníctva na svojom Facebooku, na tejto stránke môžu rodičia získať potrebné zručnosti či sebavedomie v starostlivosti o zdravie svojich detí. Môžu to pritom dosiahnuť v domácom prostredí.

„Vzdelávanie rodičov, aby zvládli manažovať základné ochorenia, je dôležitou súčasťou riešenia súčasnej situácie s nedostatkom detských lekárov,“ uvádza rezort.

Jeho cieľom je „zvýšiť informovanosť rodičov a zároveň odľahčiť nápor na ambulancie a pohotovosti“.

Nová webová stránka nesie názov Pediatri deťom a nájdeš ju na tomto odkaze. Od začiatku októbra má fungovať aj aplikácia Národného ústavu detských chorôb, píše TASR.

Medzi pediatrami a rezortom zdravotníctva padla dohoda, situácia sa však naďalej ťahá. Sieť detských ambulantných pohotovostí sa zredukuje. Detaily nájdeš na druhej strane>>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Pediatri deťom, Facebook/Ministerstvo zdravotníctva SR, Archív SIU, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá