Dom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zbúrajú. Miesto tragického incidentu dostane nový účel

  • Dom, ktorý je spätý s vraždou investigatívneho novinára a jeho snúbenice, zbúrajú
  • Na mieste postavia pamätník
Veľká Mača
TASR/Lukáš Grinaj
  • Dom, ktorý je spätý s vraždou investigatívneho novinára a jeho snúbenice, zbúrajú
  • Na mieste postavia pamätník

Dom vo Veľkej Mači, ktorý je spätý s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, zbúrajú. Na mieste postavia pamätník, informoval o tom Plus 1 deň.

Mne to tam všetko pripomína. Ja som bol asi prvý z tých, ktorí chceli, aby to bolo zbúrané,“ vyjadril sa pre TV Markíza otec Jána Kuciaka.

Pamiatka na ľudí, ktorí bojovali za pravdu 

Na mieste tragického incidentu vyrastie pamätník – ten má symbolizovať slobodu slova a má byť spomienkou na dvoch ľudí, ktorí túžili po spravodlivosti.

Ako uvádza Plus 1 deň, Trnavský samosprávny kraj vyhlásil medzinárodnú výtvarno-architektonickú súťaž na návrh pamätníka – všetko bude financovať župa. 

Súťaž zastrešuje Inštitút Slovenskej komory architektov. 

Slobodu a demokraciu považujem za najdôležitejšie hodnoty našej spoločnosti. Za ich obranu zaplatili pred štyrmi rokmi dvaja mladí ľudia tú najvyššiu cenu. Preto sme sa podujali vytvoriť na mieste, kde Ján a Martina plánovali svoj spoločný život, pietne miesto. Želám si, aby nám i budúcim generáciám pripomínalo ich odkaz, odhodlanie a obetu,“ vyjadril sa pre portál Trnava24dnes predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. 

21. februára 2022 uplynú od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej 4 roky – tragická udalosť sa odohrala práve v ich dome vo Veľkej Mači. Mŕtve telá v dome našli pri policajnej prehliadke až 25. februára, teda v deň, kedy Martinina mama kontaktovala tiesňovú linku.

Zdroje: TV Markíza/ tvnoviny.sk, Plus 1 deň, Trnava 24 dnes

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá