Dom navrhnutý Kanaďanmi si zvládneš postaviť aj sám

  • Dom, ktorý si poskladáš ako nábytok z IKEA.
fin1
  • Dom, ktorý si poskladáš ako nábytok z IKEA.

Vo kanadskom meste Vancouver sa zrodila značka The Backcoutry Hut Company, ktorá sa rozhodla priniesť na trh dom, ktorý si môžeš poskladať z dielov tak ako nábytok z IKEA. Najlepšie je na tom to, že postavať si ho môžeš prakticky kdekoľvek. Značka The Backcountry Hut Company spolupracovala pri navrhovaní tohto domu s achitektmi zo štúdia Leckie Studio Architecture + Design.

fin6

zdroj fotografie:leckiestudio.com

 

Dizajn domu stojí na základných pilieroch značky, ktorými sú : funkcionalita, kvalita, využiteľnosť a hodnota. Hlavnou myšlienkou celého projektu, bolo priniesť na trh modulárny dom, ktorý si bude schopný každý postaviť z prefabrikovaných dielov.

fin2

zdroj fotografie:leckiestudio.com

 

Tieto diely sú teda základom nápadu spolu s plochým balením, ktoré ti na adresu zavezie nákladné auto. Ak bývaš v naozaj neprístupnom teréne, dom ti doručia aj helikoptérou. Celá stavba je vyrobená z dreva, disponuje drevenou kostrou, ktorú je možné vyplniť s dodanými panelmi. Na výstavbu tohto domu si nemusíš volať na pomoc ani kamarátov, zvládneš to sám. Všetky diely sú navrhnuté tak, aby ich dokázal pomocou kladky a navijáku zodvihnúť jediný človek.

fin3

zdroj fotografie:leckiestudio.com

 

Z celkového plánu tejto stavby je jasné, že dom je určený na opustené miesta v horách, ako aj na záhradu do mesta alebo ako rodinný dom v radovej zástavbe. Prispôsobiteľný by mal byť aj interiér domu, ktorému dominuje predovšetkým drevo. Zakladatelia zatiaľ sľubujú bezproblémové doručenie kamkoľvek po Severnej Amerike spolu s profesionálnym servisom v cene. Ako to už býva zvykom pri takýchto pokrokových návrhoch, cena nebola doposiaľ stanovená.

fin4

zdroj fotografie:leckiestudio.com

Značke The Backcountry Hut Company sa dokonca podarilo získať hodnotné vyznamenanie Canadian Architect Award of Merit 2016
„Tento projekt je úžasne navrhnutý. Čo sa týka otvorených priestorov, je to skvelo vyvážené a v človek sa v ňom necíti skliesneno. Moduly sa spájajú do pekných štruktúr, ktoré sú veľmi dobre nailustrované aj v prezentácií,“ poznamenal dizajnér Jury

 

fin5

zdroj fotografie:leckiestudio.com

zdroj:thebackcountryhutcompany.com zdroj titulnej fotografie:leckiestudio.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech