Dominika Cibulková oznámila koniec kariéry

  • Najlepšia slovenská tenistka končí s profesionálnou kariérou
  • K tejto príležitosti vydala aj knihu Tenis je môj život
TASR
  • Najlepšia slovenská tenistka končí s profesionálnou kariérou
  • K tejto príležitosti vydala aj knihu Tenis je môj život

Iba nedávno v Bratislave odprezentovala svoju knihu s názvom „Tenis je môj život“ a v zápätí prišla s vyjadrením, ktoré zarmútilo nejedného športového nadšenca. Dominika Cibulková definitívne končí s kariérou profesionálnej tenistky, informovala o tom agentúra SITA.

„Áno, je to koniec mojej kariéry. Roland Garros bol môj posledný turnaj a postupne som začala rozmýšľať nad tým, ako kariéru uzavriem. Myslím si, že dnes je na to perfektný deň. Aj v knihe sa píše o tom, aké to bolo ťažké rozhodnutie. Teším sa na svoj nový život. Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému môjmu tímu aj všetkým, ktorí mi fandili a pomáhali,“ povedala Dominika Cibulková.

zdroj: Dominika Cibulková (Wikimedia, Robbie Mendelson)

30-ročná športovkyňa je podľa dosiahnutých výsledkov aj rebríčkového postavenia najúspešnejšou tenistkou v histórii Slovenska. Získala singlové trofeje z ôsmich turnajov na hlavnom okruhu WTA a medzi nimi sa vyníma titul na prestížnom šampionáte WTA Finals v Singapure z roku 2016. K tomu treba zarátať aj úspešné reprezentovanie Slovenska v tímových súťažiach – víťazstvo v Hopmanovom pohári 2009 po boku Dominika Hrbatého, či množstvo víťazných zápasov v Pohári federácie.

Svoju knihu Cibulková napísala spolu  so slovenskou spisovateľkou Andreou Coddington. Jej dielo je osobné aj emotívne, opisuje SITA. „Po toľkých rokoch na očiach verejnosti a pod neustálym tlakom som sa naučila, že svoje osobné veci a zraniteľné miesta neukazujem navonok. No cítila som, že chcem napísať takúto knihu, aby ma ľudia a najmä moji fanúšikovia ešte viac spoznali. Že nie som len silná Dominika, aj keď sa o to stále pokúšam a je to taký môj štít pred celým tým tlakom. Kniha je napísaná naozaj úprimne. Nie je to žiadna športová encyklopédia, ani odborná kniha,“ vysvetlila Cibulková.

Ako uvádzame v článku: Cesta k miliónom #1: Dominika Cibulková ako uspešná športovkyňa, ktorá rada investuje si na svoj účet vďaka úspešným výhram prirátala 12,4 milióna dolárov. V rebríčku najlepšie platených Slovákov, ktorý takisto už pravidelne zoraďuje Forbes, Dominika figuruje na 9. mieste ako jediná žena.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie