Domov sociálnych služieb v Pezinku dostal od BUDIŠ, a. s. pitný režim, dezinfekciu aj bio šťavy

Situácia na Slovensku sa v súvislosti s pandémiou koronavírusu zdala byť pod kontrolou, avšak pohľad sa zmenil od zverejnenia informácie, že sa v Domove sociálnych služieb a Zariadenia pre seniorov v Pezinku objavil koronavírus.

Najzraniteľnejšia a najohrozenejšia skupina pod jednou strechou bojuje o život. Spoločnosti BUDIŠ a.s., St. Nicolaus a PD Tvrdošovce sa spojili a v spolupráci z Bratislavským samosprávnym krajom podávajú pomocnú ruku.

Najväčšiu poklonu si zaslúžia zamestnanci Domova sociálnych služieb a Zariadenia pre seniorov v Pezinku. Rizikové a vysoko infekčné prostredie, na ktoré sa Domov sociálnych služieb z jedného dňa na druhý premenil, má taktiež svojich hrdinov, ktorí nádej nestrácajú a príkladne ukazujú, že solidarita sa z nás nevytráca, ale práve naopak, sme silnejší ako inokedy.

Aj spoločnosť BUDIŠ a.s. ich vníma ako morálnu a ľudskú základňu našej spoločnosti, ktorým môžeme tlieskať a podávať pomocnú ruku. Preto im v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a spoločnosťami St. Nicolaus a PD Tvrdošovce poskytne hmotnú pomoc.

Hneď ako sa k nám dostala informácia o situácii v DSS v Pezinku sme boli rozhodnutí pomôcť. Naša spoločnosť BUDIŠ a.s. spojila sily so spoločnosťou ST. NICOLAUS a Tvrdošovské zlato, aby sme čo v najkratšom čase pomohli. Dezinfekčné prostriedky na báze liehu dodala spoločnosť St. Nicolaus.

Vyvážený pomer vitamínov a minerálov je v stresujúcich situáciách, ale aj pre obyvateľov zariadenia dôležitý. Preto sme zabezpečili kompletný pitný režim v podobe magnéziovej minerálnej vody Gemerka, pramenitej vody Zlatá studňa, ale aj Bio Rakytníkovej šťavy s priaznivým obsahom výživných látok a vysokým obsahom vitamínu C,“  hovorí Andrej Hronský generálny riaditeľ BUDIŠ a.s.

Vážim si pomoc, ktorú nám spoločnosti BUDIŠ a.s., ST. NICOLAUS a PD Tvrdošovce poskytli. Našim zamestnancom dodali nielen základný pitný režim, ale dezinfekciu. Som nesmierne rád, že v týchto ťažkých časoch nám pomocnú ruku nezištne podávajú súkromné spoločnosti,“ hovorí Juraj Droba, župan BSK.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK