Dopravný podnik dnes posilní linky autobusov do Rakúska. Chce, aby si Slováci mohli ísť nakúpiť

  • DPB posilňuje kapacitu autobusov linky 901 jazdiacich z centra Bratislavy do rakúskeho Hainburgu
  • Zaviedol nové zastávky priamo pred obchodnými centrami
cakk
DPB
  • DPB posilňuje kapacitu autobusov linky 901 jazdiacich z centra Bratislavy do rakúskeho Hainburgu
  • Zaviedol nové zastávky priamo pred obchodnými centrami

Slováci milujú nakupovanie v Rakúsku. O to viac, keď si túto aktivitu nemôžu dopriať doma na Slovensku. Dôkazom sú už tradične plné cesty a preplnené parkoviská pred rakúskymi obchodmi počas našich sviatkov. Cesta autobusom tak môže byť oveľa príjemnejšou, nakoľko nebude potrebné riešiť problémy s parkovaním.

Dopravný podnik Bratislava sa preto dnes 29. augusta počas sviatku výročia SNP odhodlal k netypickému kroku. Spoločnosť chce voziť Slovákov za pohodlnými nákupmi do rakúskeho Hainburgu.

Posilnené spoje

Autobusy linky 901 budú jazdiť takmer každú hodinu spod Mosta SNP a z Einsteinovej v Petržalke. Celkovo je pripravených až 15 spojov, pričom tie, ktoré nebudú kapacitne stačiť, DPB posilní o vložené autobusy. Na vybraných spojoch tak bude premávať aj viac autobusov súčasne.

Nová zastávka pred nákupným centrom

Dopravný podnik taktiež pridal autobusom na linke 901 nové zastávky priamo pred nákupným centrom Galleria Danubia v Hainburgu. Do Hainburgu však nemusíš chodiť len za nákupmi. Vybehnúť sa oplatí aj na hrad Schlossberg, kde sa dá príjemne piknikovať.

NA NÁKUPY DO RAKÚSKA BRATISLAVSKOU MHD?🛒Máme skvelú správu pre všetkých kúpychtivých cestujúcich! Na základe vašich…

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Sonntag, 11. August 2019

Aj preto budú autobusy premávať už od skorého rána a až do noci. Prvý spoj bude vychádzať z centra Bratislavy o 6:20 hod. a posledný spoj z Hainburgu sa bude vracať krátko po polnoci. Cesta trvá približne 20 minút.

Nakoľko medzinárodné autobusy nie sú zaradené do integrovanej dopravy, na linku 901 si budeš musieť kúpiť špeciálny lístok. Pre dospelého stojí 1,50 eura a pre deti, dôchodcov a študentov 0,75 eura. Zakúpiť sa dá priamo u šoféra autobusu. DPB je pripravený odviezť viac ako 1600 cestujúcich.

zdroj: pixabay

Podľa prieskumu, ktorý pre Slovenskú alianciu moderného obchodu (SAMO) vypracovala agentúra GfK, Slováci v priemere nakúpia za hranicami 9-krát za rok, čo je takmer raz mesačne. Na tieto nákupy zvyčajne minú až 3-krát viac ako doma, čo znamená, že ide o veľké zásobovanie. 

 „Napríklad vlani deň pred štátnym sviatkom Sv. Cyrila a Metoda, ktorý pripadá na 5. júla, zaplatili naši klienti v slovenských potravinách a supermarketoch kartami takmer 176-tisíckrát a priemerná hodnota nákupu bola 20 eur. Týždeň predtým v rovnaký deň urobili klienti len okolo 143- tisíc transakcií,“ povedala analytička Slovenskej sporiteľne Lenka Buchláková. Deň pred sviatkom minuli Slováci 4. júla viac ako 3,5 milióna eur, týždeň pred sviatkom to bolo o približne 730-tisíc eur menej.

Gepostet von SPAR Niederösterreich am Dienstag, 27. August 2019

Najvýraznejší nárast tržieb bol kvôli druhému septembrovému sviatku. Slováci minuli 14. septembra v potravinách a supermarketoch 4,6 milióna eur, čo bolo o 86 percent viac ako týždeň predtým. Výrazné nárasty v počte a objeme transakcií, od 26 do 86 percent, sú citeľné naprieč všetkými štátnymi sviatkami. Výnimkou sú Vianoce, nakoľko Slováci nakupujú pred týmito sviatkami viac dní dopredu, najviac minuli 22. decembra. 

zdroj: DPB, SLSP

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech