Dopravný podnik v Bratislave zavádza mimoriadne opatrenia. Realizujú sa u nás prvýkrát v histórii

  • Počnúc dnešným dňom uskutočňuje Dopravný podnik Bratislava intenzívnu a dlhotrvajúcu hĺbkovú dezinfekciu všetkých vozidiel
  • Kompletne vydenzifikované budú všetky vozidlá vo vozovom parku a to špeciálnou látkou s nanočasticami striebra
  • Túto službu zabezpečuje expresne vysúťažená firma
DPB, bratislava.sk
  • Počnúc dnešným dňom uskutočňuje Dopravný podnik Bratislava intenzívnu a dlhotrvajúcu hĺbkovú dezinfekciu všetkých vozidiel
  • Kompletne vydenzifikované budú všetky vozidlá vo vozovom parku a to špeciálnou látkou s nanočasticami striebra
  • Túto službu zabezpečuje expresne vysúťažená firma

DPB zároveň svojim zamestnancom poskytuje dezinfekciu a ďalšie ochranné prostriedky a tiež sa sústredí na dezinfekciu ich pracovných priestorov.

Vodiči dostávajú dezinfekčné prostriedky, gél na ruky spolu s utierkami a tiež dezinfekčný prostriedok na madlá, či dopytové tlačidlá. Dezinfekciou sú vybavení aj revízori a je prístupná prostredníctvom aplikátorov vo všetkých vozovniach a na sociálnych zariadeniach.

zdroj: TASR - Dano Veselský

DPB eviduje, že jednou z pacientiek s potvrdeným ochorením COVID-19 na Slovensku je vodička električky na tzv. kratší pracovný čas. Tá sa vírusom nakazila počas jej súkromného pobytu mimo Slovenska koncom februára. 

Čítaj viac TU>>Nakazená je aj vodička električky. Potvrdil to Matúš Vallo

Verejnosť a svojich zamestnancov DPB ubezpečuje, že šanca na prenos choroby je minimálna, napriek tomu zodpovedne a v súlade s informáciami podanými zástupcom hlavného hygienika pristúpil k preventívnej karanténe tých zamestnancov, ktorí s dotyčnou kolegyňou prišli do blízkeho kontaktu.

Plošná dezinfekcia tohto typu prvýkrát v našej histórii

Víťazným uchádzačom špeciálneho dezinfekčného procesu je slovenská spoločnosť. Tá dezinfekciu realizuje na princípe studeného zahmlievania pomocou aerosolového generátora. Použitá látka, ktorá je registrovaná Centrom chemických látok a prostriedkov (CCHLP), obsahuje dezinfekčnú látku s nanočasticami striebra a prirodzeným spôsobom likviduje všetky neželané patogény a tiež pôvodcov zápachu.

Pre ľudí je táto certifikovaná látka bezpečná, pričom dokonca aj jej aplikácia môže byť vykonávaná bez ochranných prostriedkov. Podobný princíp dezinfekcie sa využíva aj v zdravotníckych zariadeniach či v objektoch s vysokým pohybom ľudí a napríklad aj v budapeštianskom metre. 

Hĺbková dezinfekcia vozidiel MHD

DEZINFIKUJEME VŠETKY VOZIDLÁ MHDNad rámec bežnej pravidelnej dezinfekcie madiel, Dopravný podnik Bratislava dnes začal s hĺbkovou dezinfekciou všetkých autobusov, trolejbusov a električiek v Bratislave, s dlhodobým účinkom.Táto preventívna dezinfekcia prebieha na princípe studeného zahmlievania pomocou aerosolového generátora. Použitá aktívna látka obsahuje dezinfekčnú látku, ktorá pôsobí proti vírusom, baktériám a plesniam. Veľkou výhodou tejto technológie je účinnosť na miestach, kam sa bežná dezinfekcia nedostane, vrátane špár a pórov materiálov. Veľmi dôležité je, že látka je na povrchoch aktívna až niekoľko mesiacov. Zároveň je táto certifikovaná látka pre ľudí bezpečná. Podobný princíp dezinfekcie sa používa aj v zdravotníckych zariadeniach.Preventívnymi opatreniami dbáme o bezpečnosť a zdravie cestujúcich. Pripomíname však, že k zníženiu rizika šírenia nového koronavírusu môže prispieť každý z nás zodpovedným a ohľaduplným správaním. Informácie o aktuálnej situácii a opatreniach v našom meste nájdete na www.zvladneme.to

Gepostet von Bratislava – hlavné mesto SR am Samstag, 7. März 2020

Priamo namerané výsledky sterov vo vozidlách pred a po dezinfekcii potvrdili účinnosť týchto krokov. Vzhľadom na epidémiu COVID-19 pristúpil DPB v spolupráci s magistrátom Bratislavy k plošnej realizácii dezinfekcie vozidiel práve na základe okamžitých výsledkov.

Zmluva s dodávateľskou spoločnosťou je uzatvorená na dezinfekciu 800 vozidiel. Vzhľadom na obavy cestujúcich z alergických reakcií na testované arómy dezinfekcie DPB objednal tento projekt bez ich prídavku.

Pre aktuálnu situáciu s výskytom koronavírusu DPB pristúpil aj k zavedeniu automatického otvárania všetkých dverí na všetkých autobusoch, trolejbusoch a nových električkách. Taktiež prosí cestujúcich, aby pri cestovaní dodržiavali hygienické zásady a boli ohľaduplní k ostatným, najmä aby necestovali MHD, ak sa cítia byť chorí.

Zdroje: bratislava.sk, DPB

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech