Dovolenka na pobreží Atlantiku za 57 eur. Ultralacné júnové letenky sa rýchlo míňajú

  • Letí sa z Viedne
  • Za štyri a pol hodiny budeš na pobreží Atlantického oceána
Dizajn bez názvu (6)
Ilustračné foto Pexels/Taryn Elliott, Pexels/ayoub Sediri
  • Letí sa z Viedne
  • Za štyri a pol hodiny budeš na pobreží Atlantického oceána

Opäť tu pre teba máme tip na lacné letenky, tentokrát sa za pár eur môžeš dostať do Maroka. Letí sa z Viedne za 57 eur tam aj naspäť. Cena však stúpa, ak máš vážny záujem, tak sa s kúpou poponáhľaj. 

letenky
zdroj: reprofoto/Pelikan

Ako informuje portál Letenky za babku, letieť je možné v termíne 2. až 9.6.2024. V nedeľu z Viedne odletíš a o 7 dní neskôr v nedeľu priletíš naspäť. Iné možnosti letov si môžeš pozrieť na tejto stránke.

Dovolenka pre všetkých 

Maroko má pre každého niečo. Ak máš rád dobrodružstvo, môžeš sa vydať na pešiu túru do hôr Atlas, jazdiť na ťavách po púšti alebo sa surfovať na vlnách Atlantického oceánu. Ak sa zaujímaš o históriu a kultúru, môžeš navštíviť starobylé mesto Marakeš, Fes či Meknes alebo si prezrieť rušné trhy v Medine.

Ak hľadáš relaxačnú dovolenku, môžeš sa opaľovať na pláži, vychutnať si masáž v hammam (verejný kúpeľ) alebo si vychutnať jedlo v jednej z mnohých reštaurácií v Maroku.

Zaujímavé miesta 

Maroko sa nachádza v severozápadnej Afrike a hraničí s Alžírskom na východe, Mauritániou na juhu, Západnou Saharou na juhozápade a Španielskom na severe. Krajina má pobrežie na Atlantickom oceáne aj na Stredozemnom mori. Najvyšší vrch Maroka je Jebel Toubkal (4 167 m n. m.). Maroko je domovom púšte Sahara, ktorá zaberá veľkú časť južnej časti krajiny.

  • Marakeš: Starobylé mesto Marakeš je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v Maroku. Je známe pre svoje rušné trhy, krásne mešity a paláce.
  • Fes: Fes je ďalšie starobylé mesto, ktoré je známe svojou medinou (staré mesto) a koženými tovarmi.
  • Meknes: Meknes je bývalé hlavné mesto Maroka a je domovom impozantných hradieb a mauzólea Moulay Ismaela.
  • Chefchaouen: Chefchaouen je modré mesto, ktoré sa nachádza v pohorí Rif. Je to obľúbená destinácia pre turistov, ktorí hľadajú pokojné a malebné miesto.
  • Púšť Sahara: Púšť Sahara je najväčšia horúca púšť na svete a ponúka úchvatnú scenériu a jedinečné zážitky.

Na čo by si nemal zabudnúť 

Najlepší čas na návštevu Maroka je od apríla do októbra, keď je počasie teplé a slnečné. Maroko je moslimská krajina, takže je dôležité rešpektovať miestne zvyky a tradície. Obleč sa skromne, najmä pri návšteve náboženských miest.

Nauč sa pár základných fráz v arabčine, pomôže ti to komunikovať s miestnymi obyvateľmi. Zjednávaj ceny na trhoch. Vyskúšaj miestnu kuchyňu, ktorá je chutná a rozmanitá.

O tom, ako vyzerá jedno z marockých miest a čo všetko môžeš v tejto krajine zažiť, ti môže priblížiť aj naša reportáž. Redaktorka Startitup na vlastnej koži okúsila, že Marakéš skutočne ponúka neopakovateľnú atmosféru, akú nenájdeš nikde inde na svete. Pozrela sa aj na to, prečo je Marakéš považovaný za jedno z najkrajších miest na svete.

Zdroje: AI, Letenky za babku , Pelikan

Najnovšie videá

Trendové videá