„Druhá Gorila“ môže skončiť v koši. Lipšic má na vec iný názor

  • Generálny prokurátor Maroš Žilinka informoval o nahrávkach z poľovníckej chaty
  • O ich použiteľnosti môže rozhodnúť súd, tvrdí Daniel Lipšic
Na snímke poslanec NR SR Robert Fico. Na snímke generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
Na snímke poslanec NR SR Robert Fico. Na snímke generálny prokurátor SR Maroš Žilinka., TASR/Martin Baumann TASR/Martin Baumann
  • Generálny prokurátor Maroš Žilinka informoval o nahrávkach z poľovníckej chaty
  • O ich použiteľnosti môže rozhodnúť súd, tvrdí Daniel Lipšic

Generálny prokurátor Maroš Žilinka na svojej sociálnej sieti informoval, že nahrávky z chaty, ktoré zachytili rozhovory predsedu strany Smer-SD Roberta Fica a ostatných členov, nie je možné použiť ako dôkaz v žiadnom trestnom konaní.

„Obrazovo-zvukové záznamy vyhotovené v trestnej veci ‚poľovnícka chata’, po zrušení trestného stíhania krajským prokurátorom v Nitre z dôvodu nezákonnosti, nie je možné použiť ako dôkaz v žiadnom trestnom konaní,“ napísal na svojom Facebooku.

Posted by Maroš Žilinka – generálny prokurátor SR on Wednesday, November 24, 2021

V pondelok však špeciálny prokurátor Daniel Lipšic nevylúčil použitie nahrávok ako dôkazu. „O ich použiteľnosti musí podľa neho rozhodnúť súd, nie prokurátor,“ informuje Denník N.

„Rozhodnutie krajského prokurátora sa týka výlučne trestnej veci, v ktorej bol príslušný konať jemu podriadený prokurátor, kde bolo uznesenie o začatí trestného stíhania zrušené po viac ako polroku od jeho vydania,“ povedal Daniel Lipšic.

Zdroje: Facebook/Maroš Žilinka - Generálny prokurátor SR, Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie