Druhá najstaršia osoba sveta sa vyliečila z ochorenia COVID-19 a vo štvrtok oslávi 117 rokov

  • Nebezpečný vírus, ktorý panuje nad celým svetom dokáže skoliť aj mladých športovcov
  • To neplatí pre 116 ročnú Lucile Randon. „Ani som si nevšimla, že ho mám“
Virus_Outbreak_France_Oldest_Survivor294427758883 (1)
TASR/Sainte-Catherine Laboure care home/ David Tavella via AP
  • Nebezpečný vírus, ktorý panuje nad celým svetom dokáže skoliť aj mladých športovcov
  • To neplatí pre 116 ročnú Lucile Randon. „Ani som si nevšimla, že ho mám“

Svet dnes potešila skvelá správa. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečila druhá najstaršia osoba na svete. Lekár u nej nezaznamenal žiadne komplikácie, navyše, už tento štvrtok oslávi svoje 117. narodeniny. Francúzska Lucile Randon vraví, že si takmer nevšila, že trpí chorobou, ktorá narobila celému ľudstvu obrovské problémy.

Vôbec sa o seba nebála

Francúzske médiá informovali, že Lucile bola pozitívne testovaná na vírus v polovici januára v juhofrancúzskom meste Toulon. Len o tri týždne neskôr sa táto rehoľná sestra akoby zázrakom vyliečila.

Sestra André, ktorá je vo svojom vysokom veku nevidiaca a musí používať invalidný vozík, sa ani neobávala, keď jej lekár oznámil hrozivú diagnózu. „Nepýtala sa ma na zdravie, ale na jej zvyky,“ uviedol pre Time David Tavella, komunikačný manažér pre opatrovateľský dom, kde Lucile pôsobí ako rehoľná sestra André. „Napríklad, chcela vedieť, či sa zmení rozvrhnutie jedla alebo večere,“ opisuje s prekvapením lekár.

Starenka vraj neprejavila strach z choroby. Na druhej strane bola veľmi znepokojená stavom ostatných obyvateľov zariadenia. V januári malo až 81 z 88 klientov pozitívny test na vírus, podľa informácií periodika Var-Matin asi 10 z nich zomrelo.

Prekonala starčeka z Wuhanu

V roku 2020 svet obletela správa, že najstarší obyvateľ čínskeho mesta Wuhan, z ktorého bola pandémia rodšírená do sveta, ochorenie šťastlivo prekonal.

Čína má najstaršieho vyliečeného pacienta. Je ním storočný starček, ktorý prežil koronavírus

Storočný muž bol do nemocnice v meste Wu-chan prijatý 24. februára. Čínska agentúra uvádza, že pacient už pred prijatím trpel Alzheimerovou chorobou, vysokým krvným tlakom a problémami so srdcom. Z nemocnice ho prepustili sobotu, 7. marca.

Zdroje: Time, Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech